کسب درآمد از یوتیوب از داخل ایران

کسب درآمد از یوتیوب از داخل ایران
کسب درآمد از یوتیوب از داخل ایران
کسب درآمد از یوتیوب از داخل ایران

مقدمه:
یوتیوب با 2/000/000/000 بازدید در ماه بزرگ ترین سرویس اشتراک ویدیو جهان است. و در این روز های بد اقتصادی اگر شما بتوانید با کمترین سرمایه ممکن به دلار کسب درآمد کنید همه چیز تغیر خواهد کرد.

دریافت پول از یوتیوب:
قبلا برای کسب درآمد از یوتیوب نیاز به آی پی ثابت و یک آشنا در خارج از کشور بود ولی الان این مشگل رفع شده است و بهانه ای برای شروع نکردن کار وجود ندارد. هم اکنون شرکت هایی روی کار آمده اند که به آنها MCN میگویند و کارشان این است که درآمد شما را نقد میکنند.
 پس برای دریافت درآمد خود نیازی به نگرانی نیست.
 

برای کسب درآمد در یوتیوب چه چیز هایی مورد نیاز است؟
1- کپی رایت:
کپی رایت چیست؟ کلمه کپی رایت به معنی حق چاپ به این معنی است که یک اثر (موزیک-عکس-ویدیو-متن) فقط توسط سازنده یا خالق های آن میتواند منتشر شود. این برای موارد ایرانی هم وجود دارد.
برای مثال شما نمیتوانید آهنگ های ایرانی یا فیلم های شبکه نمایش خانگی را در یوتیوب منتشر کنید.
و این یعنی حتی 1 ثانیه استفاده کردن از یک آهنگ یا یک اثر کپی رایت دار برای شما مشگلات جدی ایجاد میکند.

اگر کپی رایت را رعایت نکنم چه میشود؟
در اینجا 3 حالت وجود دارد. بهترین حالت این است که نیمی از درآمد شما حذف میشود و به سازنده اثر داده میشود. حالت بد این است که کل درآمد ویدیو شما به سازنده اثر داده میشود و بدترین حالت ممکن هم این است که شما یک هشتار دریافت میکنید (اگر 3 هشتار طی 90 روز دریافت کنید همه کانال های وصل شده به همه ایمیل های ساخته شده با یک خط تلفن و همه کانال های وصل شده به ادسنس حذف میشود)

2-زمان:
تولید محتوا ویدیویی کاری بسیار سخت است و زمان زیادی را از شما میگیرد پس اگر زمان کافی برای تولید محتوا و مدیریت کانال نداشته باشید به مشگل جدی برخورد میکنید.

3-تولید محتوا ویدیویی:
شما نمیتوانید از محتوا دیگران استفاده کنید و حتی اگر ویدیو های بدونه کپی رایت را به یک دیگر وصل کنید کانال شما تایید نمیشود پس باید خودتان ویدیو تولید کنید و این نیاز دارد که کمی با نرم افزار های تدوین آشنا باشید تا بتوانید ویدیو خود را ادیت کنید و کمی فوتوشاپ باید بلد باشید که بتوانید کاور ویدیو های خود را بصورت جذاب ایجاد کنید.

4-اینترنت مناسب:
از آنجا که یوتیوب با آی پی ایران باز نمیشود و نیاز به تغیر آی پی است پس سرعت اینترنت شما طی این فرآیند کاهش میابد و اگر واقعا اینترنت کندی دارید این میتواند یک مشگل جدی در هنگام آپلود باشد چون همیشه سرعت آپلود از سرعت دانلود پایین تر است.

 

سختی های کار:
بنظرم درست نیست که سختی های کار در یوتیوب گفته نشود. اگر میخواهید در این بیزینس شروع به کار کنید باید همه اطلاعات پایه را داشته باشید.
شما باید بصورت منظم هر هفته حداقل 1 ویدیو آپلود کنید و ممکن است تا 1 سال زمان ببرد تا درآمد زایی یوتیوب برای شما فعال شود (البطه افرادی هم بودند که طی 2 ماه درآمد زایی را فعال کردند ولی 1 سال میانگین است) بنابر این نمیشود از همان ابتدا روید درآمد زایی یوتیوب حساب باز کرد.

اگر شما هر یک از قوانین یوتیوب را مثل خشونت (نمایش خون در ویدیو ها) زیر پا بزارید ممکن است کانال شما بسته بشود.
 

حداقل شرایط برای فعال شدن درآمد زایی کانال چیست؟
کانال شما به حداقل 1000 سابسکرایب و 4000 ساعت واچ تایم نیاز دارد تا یوتیوب درآمد زایی کانال شما را فعال کنید. سابسکرایب همان دنبال کننده های کانال شما هستند و واچ تایم مدت زمانی است که مردم ویدیو های شما را تماشا میکنند. (مثلا اگر یک ویدیو 1 ساعته آپلود کنید و 4000 نفر از ابتدا تا انتهای این ویدیو را تماشا کنند شما همه واچ تایم مورد نیاز را به دست میارید.)

سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع فعالیت:
واقعا هیچی! فقط با یک موبایل میانرده و علاقه میتوانید شروع کنید ولی باید موضوع و نحوه تولید محتوا را با توجه به امکانات خود تنظیم کنید.

راهنمایی بیشتر نیاز دارید؟ در کامنت ها بنویسید.