10 ابزار فوق العاده کاشی و سرامیک کاری 

Image for post
Image for post

کاشی کاری یک سنت دیرینه در ایران و سراسر جهان است، مانند هر سنت دیگری، از گذشته تا به امروز تغییرات زیادی در فرآیندها و ابزار و تجهیزات لازم به وجود آمده است. در تمام صنایع و مهندسی ابزار و تجهیزات نقش مهمی دارند و یکی از اولین درس ها برای هرکسی که می خواهد در هر صنعتی و مهندسی کار کند آشنایی با ابزار و تجهیزات میدانی است.

 

دانش و تجربه بشر در زمینه های مختلف تنها بخشی از ماجراست و داشتن ابزار و استانداردهای مناسب می تواند برای اجرای فرآیندهای مختلف بسیار مفید باشد و کف ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین انواع مصالح نصب دیوار و کاشی و سرامیک کف با شما زیاد صحبت کنیم و نکات مهمی را در این مورد به شما بگوییم. تا انتها با ما همراه باشید.

۱- چسب کاشی

یکی از مهمترین ابزارهای کاشی کاری بدون شک چسب پودری کاشی است. چسب های کاشی جای ملات و ابزارهای سنتی را گرفته است و استحکام کاشی و سرامیک را بیشتر کرده و تمیزی کار را بالا برده است. برای این منظور انتخاب برند مناسب چسب کاشی اهمیت بسزایی در کیفیت کاشی کاری خواهد داشت.

پیشنهاد ما استفاده از ابزار جادویی چسب پودری کاشی سهند شیمی می باشد. سهند شیمی در تمامی محصولات شیمیایی ساختمانی دارای اعتبار است و یکی از بهترین برندهای ایرانی در صنعت کاشی و سرامیک کاری محسوب می شود.

Image for post
Image for post

لینک سفارش چسب کاشی سهند شیمی : 

۲-  کاشی بر دستی

در انواع تجهیزات نصب کاشی نیاز به ابزار برشی وجود دارد که بتوان با استفاده از آن کاشی ها را به ابعاد دلخواه برش داد. البته امروزه از ابزارهای مختلفی مانند کاشی بری و فرز استفاده می شود، اما همچنان کاشی کاری دستی رایج و مورد استفاده قرار می گیرد.
اگر از کاشی کاری دستی با کیفیت با تیغه تیز استفاده می کنید، فرآیند برش کاشی با این ابزار بسیار ساده و دقیق خواهد بود و کمتر از یک دقیقه وقت شما را می گیرد.

Image for post
Image for post

۳- مخلوط کن ملات

بعد از کاشی که قسمت اصلی کاشی کاری است، ملات مهم ترین ماده مورد استفاده در کاشی کاری است و به نوبه خود اقلام مرتبط مانند همزن ملات مهمترین ابزار نصب کاشی می باشد. همانطور که از نام این محصول مشخص است، هدف آن مخلوط کردن و تهیه دوغابی است که از آن مواد اولیه با آب در دستگاه ریخته می شود.
انواع مختلفی از مخلوط کن ملات وجود دارد. از انواع مکانیکی و دستی گرفته تا ماشین آلات در هر شکل و اندازه. انتخاب نوع میکسر و همچنین اندازه آن به کاربرد کاشی بستگی دارد و برخی ممکن است همزن های کوچک دستی را ترجیح دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است همزن های بزرگتر را ترجیح دهند.

 

۴- ماله های کاشی

ماله کاشی گزینه دیگری برای ابزار نصب کاشی است که برای اعمال و کنترل دوغاب روی سطوح کاشی و دیوار استفاده می شود.
پخش ملات روی سطح دیوار و سطح کاشی ترفندهای مختلفی دارد و با دست یا با ماله معمولی قابل انجام نیست. زیرا اگر ملات ضعیف پخش شود، سرامیک در جای خود محکم ثابت نمی شود.

Image for post
Image for post

۵- انبر کاشی

انبر کاشی یکی دیگر از گزینه های ابزار نصب کاشی است که ممکن است برای کاربرد خاصی در نظر گرفته نشود، اما اغلب از این محصول برای شکستن انواع کاشی ها استفاده می شود.
نکته مهمی که در هنگام خرید این محصول باید در نظر داشت اندازه آن است. زیرا انبر کاشی در اندازه ها و ابعاد مختلف ساخته می شود و شما باید بر اساس نیاز خود این محصول را خریداری کنید.

Image for post
Image for post

۶- سیستم تراز کاشی

سیستم تراز کاشی ابزاری است که برای نصب حرفه ای و دقیق انواع کاشی طراحی شده است و همانطور که از نام آن پیداست وظیفه آن تراز کردن سطح کاشی می باشد. با این سیستم می توان سطح یا ناهمواری کاشی ها را از لبه به لبه کاملا اندازه گیری کرد و در صورت وجود مشکل نسبت به اصلاح آن اقدام کرد.
البته لازم به ذکر است که این کار را می توان با روش های سنتی انجام داد اما استفاده از این ابزار نصب کاشی زمان بسیار کمتری می برد.برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک ویدئوی زیر مراجعه نمایید:

۷- لنت زانو

زانوبندها را نباید یکی از وسایل و ابزار کاشی کاری دانست. این محصول یک سیستم ایمنی است که برای محافظت از زانوها در هنگام زانو زدن برای کاشی استفاده می شود. علاوه بر این، برخی از مدل های این محصول دارای چرخ هستند، بنابراین مجبور نیستید دوباره بایستید و بنشینید، به راحتی می توانید با این چرخ ها روی زمین حرکت کنید.

 

۸- کلیپس فاصله دهنده

ایجاد فاصله یکنواخت و متناسب یکی از چالش‌هایی است که کاشی‌کارها همیشه با آن روبرو هستند. انجام این کار به صورت دستی تقریبا غیرممکن است و زمانی که انجام می شود، زمان زیادی می برد. به همین دلیل ابزارهایی مانند گیره کاشی ساخته شده است تا این مشکل به راحتی برطرف شود. البته محصول مشابهی به نام کراس وجود دارد.
از این محصول برای تراز کردن کاشی ها نیز استفاده می شود.

Image for post
Image for post

 

۹- مکنده

عملکرد اصلی این محصول پشتیبانی از جابجایی انواع کاشی و سرامیک ساخته شده در رنگ ها و اندازه های مختلف می باشد. استفاده از این نوع تجهیزات کاشی کاری اختیاری بوده و توصیه نمی شود، اما باید به خاطر داشت که با جابجایی انواع کاشی و سرامیک، احتمال ترک خوردن و شکستگی آن زیاد است و استفاده از ساکشن کاپ می تواند بسیار مشکل باشد. . این شانس را کاهش دهید.

Image for post
Image for post

۱۰- سطل پلاستیکی

شاید یکی از محبوب ترین ابزار برای نصب کاشی همین سطل پلاستیکی باشد. خاک رس و دوغاب را در این سطل قرار می دهند تا کشاورز به راحتی به آن برسد یا مخلوط را با همزن دستی مخلوط کند.

Image for post
Image for post


البته استفاده از آن بستگی به این دارد که از خاک رس سنتی استفاده کنید یا از مواد جدید مانند چسب کاشی، چسب و مواد دیگر استفاده کنید.