نکات طلائی برای خرید پرده اتاق خواب دخترانه

پرده اتاق دخترانه
پرده اتاق دخترانه
پرده اتاق دخترانه

همه ما می دانیم که خواب خوب بسیار مهم است. بنابراین ، طراحی اتاق خواب به روشی آرامش بخش مهم است. در همین حال ، طراحی پرده های اتاق خواب به دلیل نقش آن در کنترل نوری که وارد ویندوز می شود بسیار مهم است. این مقاله به شما کمک می کند بهترین پرده را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید.

 

1. بهترین پارچه پرده در اتاق خواب چیست؟

پارچه نقش اساسی دارد. پارچه های سبک و نازک چشم را به خود جلب می کنند و از حریم شخصی شما محافظت می کنند ، اما اگر به دنبال تاریکی کامل در هنگام خواب هستید ، آنها خیلی مفید نیستند. اگر تاریکی در اتاق برای شما مهم است ، پرده تیره (پارچه ضد نور و کف که به طور کامل از عبور نور جلوگیری می کند) انتخاب مناسبی برای شما است. پارچه های سنگین مانند پنبه ضخیم ، کتانی و مخملی گزینه های خوبی برای مسدود کردن نور هستند ، به خصوص اگر با لایه هایی از پارچه برای تیره شدن ترکیب شوند. برای خرید پرده اتاق خواب دخترانه با بهترین پارچه های موجود در بازار می توانید از طریق وبسایت فروشگاه هایی نظیر نیلادکور و اتاق خرید کنید و براحتی درب منزل تحویل بگیرید.

 

بهترین پارچه پرده در اتاق خواب
بهترین پارچه پرده در اتاق خواب
بهترین پارچه پرده در اتاق خواب

2. پرده های آماده -ساخته شده یا پرده های دوخت؟

پرده های تمام شده معمولاً ارزان تر هستند و وقت خود را هدر نمی دهند ، اما از طرف دیگر ، پیدا کردن پرده اندازه مناسب برای اتاق سخت تر است. اگر پرده ها را خیاطی کنید یا خیاطی سفارش دهید ، طبق خواسته ها و شرایط اتاق خود پرده خواهید داشت. اگرچه پرده های خیاطی معمولاً گران تر از آب هستند ، اما می توانید خیاط هایی را پیدا کنید که این کار را با قیمت مناسب انجام می دهند. توصیه می کنیم قبل از سفارش نمونه ای از پارچه را درخواست کنید.

 

3. طرح های متنوعی را با پارچه های چند لایه ایجاد کنید

پرده های چند لایه نگاهی مجلل به اتاق می بخشد و مجبور نیست مقدار زیادی را روی دستان خود بگذرانید. دو نوع پارچه را انتخاب کنید. یکی ضخیم و دیگری باریک و شفاف است. برای اتصال آنها از 2 پرده استفاده کنید.در نهایت طرحی زیبا به دست می آورید که به طور همزمان نور را از خود عبور داده و از فضای خصوصی شما محافظت می کند.

 

طرح های متنوع برای پرده اتاق
طرح های متنوع برای پرده اتاق
طرح های متنوع برای پرده اتاق

4. با پارچه های سبک فضای آرامش بخشی ایجاد کنید

اتاق خواب مکانی برای آرامش و آرامش است. بنابراین از رنگ ها و بافت هایی استفاده کنید که فضای آرامش بخشی را ایجاد می کنند. نگران انتخاب پارچه های نازک و قابل رویت نباشید. شما می توانید پرده های دیگر را از پارچه های ضخیم، پارچه های تیره و همچنین زیر پرده انتخاب کنید.

 

5. پارچه های طرح دار انتخاب نکنید

پارچه های طرح دار به شما این امکان را می دهند که ظاهر جذابی به اتاق های ساده بخصوص در خانه های اجاره ای ببخشید. یک ترکیب روشن با طرح ها و رنگ های مورد علاقه خود انتخاب کنید. مطمئن شوید که رنگ پرده ها با سایر لوازم داخل اتاق همخوانی دارد.

 

پارچه های طرح دار
پارچه های طرح دار
پارچه های طرح دار

6. با ترکیب مواد و رنگ جلوه ای دوگانه ایجاد کنید

اگر بافت و رنگ پارچه را دوست دارید، اما نگران هستید که ترکیب آنها در فضایی به کوچکی یک پنجره انتظارات شما را برآورده نکند، بهتر است از رنگ ها و پارچه های خنثی برای ایجاد تعادل استفاده کنید. این یک ایده عالی است زیرا می توانید از پارچه های لوکس در اندازه های کوچک استفاده کنید.

 

7. از طراحی مدرن در اتاق خواب سنتی استفاده کنید

اگر به دنبال ترکیبی از مدرنیته با طراحی سنتی هستید ، باید حداقل یک عنصر متضاد داشته باشید. به عنوان مثال ، شما می توانید یک طراحی سنتی با پارچه های مدرن و غیر منتظره ایجاد کنید یا پارچه هایی را با الگوهای سنتی و نقوش در رنگ های مختلف انتخاب کنید.

 

از طراحی مدرن در اتاق خواب سنتی استفاده کنید
از طراحی مدرن در اتاق خواب سنتی استفاده کنید
از طراحی مدرن در اتاق خواب سنتی استفاده کنید

8- با رنگهای خنثی یک اثر آرامش بخش ایجاد کنید

رنگ خنثی تأثیر عاشقانه ای در اتاق خواب می گذارد. صورتی روشن ، شیری یا پوسته ، خاکستری یا فیل نیز فضایی آرامش بخش ایجاد می کند. انتخاب پارچه ای که متناسب با این رنگ ها باشد ، راهی آسان برای اضافه کردن کمی رنگ به اتاق خواب شما است. نورپردازی لامپ یا لامپ در کنار تختخواب ، یک اثر درخشان در شب ایجاد می کند.

 

9- بهتر است پرده سقف را به کف بپوشانید

اندازه پرده ها نقش مهمی در ظاهر اتاق دارد. اگرچه از نظر عملکردی به اندازه کافی برای پوشاندن پرده فقط پنجره است ، اما تماس پرده با کف منظره ای زیبا ایجاد می کند.

 

بهتر است پرده سقف را به کف بپوشانید
بهتر است پرده سقف را به کف بپوشانید
بهتر است پرده سقف را به کف بپوشانید

10. پرده های اتاق خواب را با سایر لوازم جانبی ترکیب کنید تا پوشش بیشتری اضافه شود

با استفاده از لوازم جانبی مانند آستانه های پنجره یا شیشه بازتابنده ، تا زمانی که نور روز را مسدود کنید ، بیشترین فضای را برای خود ایجاد کنید. ما دوباره تأکید می کنیم که شما نباید پارچه های سنگین را انتخاب کنید. می توانید یک پرده پنبه ای سبک را با لایه هایی از پارچه تیره ترکیب کنید.

 

پرده اتاق
پرده اتاق
پرده اتاق

11. از پارچه هایی با الگوهای گل و گیاه استفاده کنید

طرح های گل همیشه در اتاق خواب احساس خوبی می کند. در طراحی سنتی بهتر است از پارچه هایی با طرح های گیاهان مدرن استفاده کنید.

 

12. برای ترکیب رنگ ها از پرده ها استفاده کنید

پرده ها نقطه شروع خوبی برای نقاشی اتاق خواب و ترکیب رنگ ها هستند. برای پرده هایی که اثر برخی از رنگ ها در اتاق خواب را دو برابر می کند ، رنگ را انتخاب کنید.

 

ترکیب رنگ در پرده
ترکیب رنگ در پرده
ترکیب رنگ در پرده

13. اندازه و حجم مناسب پرده ها را در اتاق خواب بدانید

در هنگام انتخاب پرده اتاق خواب ، علاوه بر شکل و اندازه پنجره ، اندازه اتاق نیز باید در نظر گرفته شود.پرده های بزرگ و حجیم اتاق را کوچکتر نشان می دهند. پنجره ها را اندازه بگیرید و ارتفاع را حداقل چند سانتی متر بالاتر ببرید. اگر انتخاب شما پرده ای از کف تا سقف است، باید بدانید که پرده های رها شده روی زمین زیباتر از پرده هایی که مماس با زمین هستند به نظر می رسند.

 

14. طراحی مناسب پرده ها را برای اتاق خواب در نظر بگیرید

اگرچه چیدن پرده با مداد تا شده کمی سخت است، اما این پرده ها ظاهری شیک و یکدست دارند. همچنین برای مسدود کردن نور و تنظیم میزان نور ورودی مناسب هستند. اگر از حلقه برای آویزان کردن پرده ها استفاده می کنید، باید اندازه آن را در نظر بگیرید، زیرا نور بیشتری می تواند از حلقه ها عبور کند. ممکن است لازم باشد از آفتاب گیر یا پنجره استفاده کنید.

 

طراحی مناسب
طراحی مناسب
طراحی مناسب

15. پرده های ساده یا رنگارنگ را متناسب با اتاق خود انتخاب کنید

اگر اتاق خواب شما ساده است، طرح ها و رنگ های زنده اتاق را برجسته می کند. اگر روکش یا کاغذ دیواری طرح دار دارید، یک پرده ساده گزینه بهتری است. خوب است بدانید که پرده های بزرگ مدرن تر به نظر می رسند و پرده های کوچکتر سنتی تر به نظر می رسند.

 سخن پایانی

در این مقاله در 15 نکته به شما آموزش دادیم که به هنگام خرید پرده اتاق برای دختر خود به چه نکاتی باید توجه نمود. امیدوارم مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشد.