لیست معابد سحرآمیز چین + عکس

معابد چین
معابد چین
معابد چین

مطمئنا یکی از مهم ترین جاذبه های چین معابد آن است. معابدی که قدمتی طولانی دارند. شانگهای، یکی از بزرگترین شهرهای چین، همچنین دارای برخی از تاریخ و تمدن این سرزمین است. شانگهای زمانی تنها دهکده ماهیگیری کوچک بوده و در طول تاریخ توسط کشورهای مختلفی مانند فرانسه، آمریکا و... اشغال شده است. از زمان آزادسازی شانگهای به سرعت توسعه یافته است. 

کشور ما نیز پیشرفت های زیادی در معماری و عمران داشته به طوریکه برندهای مطرحی در صنعت ساختمانی نظیر سهند شیمی پا به عرصه این صنعت نهاد.شما با خرید پودر بندکشی سهند شیمی ، چسب کاشی و سایر اقلام مورد نیاز شیمیایی ساختمان کار درزگیری را به سرعت و براحتی انجام خواهید داد.

Image for post
Image for post

 

دلیل اصلی رشد اقتصادی شهر در آن زمان نبود ویزا بود که تجار را به شانگهای فرستاد. به طوری که امروز به قطب اقتصادی چین تبدیل شده است. این شهر دومین شهر بزرگ جهان و همچنین هفتمین بندر تجاری مهم جهان است و البته تا آنجا که می توان پایتخت اقتصادی این کشور به حساب آورد مهمترین شهر اقتصادی چین نیز محسوب می شود. با این حال شانگهای زیبایی های تاریخی و طبیعی زیادی دارد اما بیشتر به خاطر آسمان خراش هایش شهرت دارد و به همین دلیل به آن آسیای نیویورک می گویند.

معبد جینگ آن

Image for post
Image for post

 

این معبد یکی از معروف ترین معابد شانگهای است که در جاده غربی نانجینگ قرار دارد. اگر در تور چین به شانگهای سفر می کنید، برای بازدید از این معبد برنامه ریزی کنید. تقریبا هیچ توریستی نیست که پا به این شهر گذاشته باشد و برای بازدید از این معبد وقت نگذارد. نزدیک به 800 سال قدمت دارد و ساخت آن به دوران سلسله سونگ برمی گردد، اما در این مدت آسیب های زیادی دیده است. این معبد در سال 1945 به این نام معروف شد، البته اگر قبلاً نام دیگری داشت. این معبد از سال 1983 به عنوان یک بنای تاریخی ملی تحت حمایت دولت بوده است و بازسازی آن در سال 1984 آغاز شد و در نهایت معبد در سال 1990 به روی عموم باز شد. این معبد دارای سه سالن اصلی است که به مرور زمان بازسازی شدند. در داخل آن تابلوهای قدیمی وجود دارد که برخی از آنها به شدت آسیب دیده و در آستانه انقراض قرار دارند. 

همچنین یک مجسمه بزرگ بودا در داخل معبد وجود دارد که بزرگترین مجسمه بودای یشمی است. ارتفاع آن حدود 3.7 متر و طول آن حدود 2.6 متر است. برای انتقال بودا به معبد، بخشی از دیوار معبد تخریب شد. یشم برای چینی ها بسیار ارزشمند است و هزاران سال پیش از این سنگ برای حکاکی استفاده می کردند. در متون باستانی از یشم به عنوان سنگی ارزشمندتر از طلا یاد شده است. 

سال ها پیش برای اولین بار جشن تولد بودا در یک جشن عمومی در معبد برگزار شد و مردم از شهرها و روستاهای مختلف به این منطقه آمدند و هر کدام صنایع دستی و غذا با خود حمل می کردند. این جشن سه روز به طول انجامید و مردم شروع به خرید و فروش کردند و بازار کوچکی در اطراف معبد برپا کردند. امروزه پس از گذشت چندین سال این رسم همچنان پابرجاست و هر ساله بازار سنتی در معبد برپا می شود. برای رسیدن به این معبد می توانید از خطوط 2 و 7 مترو استفاده کنید و اگر می خواهید با اتوبوس بیایید چندین خط از جلوی معبد می گذرد.

معبد جید بودا

Image for post
Image for post

 

قسمت غربی شانگهای یکی از معابد دیگر بودا است. معبد قدیمی در سال 1882 ساخته شد و چندین مجسمه بودا را در خود جای داده است که دو تن از آنها توسط یک راهب برمه ای به این منطقه آورده شده است. این معبد در جریان انقلاب سلسله چینگ ویران شد، اما مجسمه های ارزشمندی دست نخورده باقی مانده اند. در سال 1928، معبد در همان مکان بازسازی شد و مجسمه‌های بودا بازسازی شدند.

 این دو مجسمه از آثار ارزشمند و هنری چین محسوب می شوند. در واقع از نظر آنها سنگ یشم سفید اعتقادات آنها را تقدیس می کند و آنها را زنده نگه می دارد. دو مجسمه بودا وجود دارد، یکی نشسته، که گفته می شود بودا را در حال مراقبه نشان می دهد. ارتفاع این مجسمه 1.9 متر است و با سنگ عقیق و زمرد پوشیده شده است. مجسمه دیگر مربوط به یک بودایی در حال استراحت است که حدود 96 سانتی متر طول دارد. 

Image for post
Image for post

 

به غیر از این دو مجسمه، مجسمه دیگری از بودا را خواهید دید که آن هم دراز کشیده است. این مجسمه 4 متری از سنگاپور به این معبد آورده شده است. اینها تنها زیبایی های معبد نیستند و در داخل آن نقاشی های زیبا و قدیمی وجود دارد که هر بیننده ای را به خود جذب می کند. اگرچه معبد جید بودا به قدمت سایر معابد شانگهای نیست، اما معماری کلاسیک و باستانی به کار رفته در آن، این معبد را به ساختمانی وصف ناپذیر و زیبا در دنیای مدرن شهر تبدیل کرده است. 

برای رسیدن به این معبد، فقط می توانید از خط 13 مترو استفاده کنید و در ایستگاه جیانگینگ پیاده شوید و سپس از خروجی 4 خارج شوید. سپس در عرض پنج دقیقه به سمت جنوب به معبد خواهید رفت. پنج خط 19، 206، 316، 328 و 738 اتوبوس های شهری نیز از این منطقه عبور می کنند و ایستگاهی به نام جیانگینگ دارند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی معابد بزرگ چین و تشریح آنها با عکس پرداختیم.امید است مورد توجه شما قرار گرفته باشد.