تفاوت سرویس آرکوپال با سایر انواع سرویسهای غذاخوری

 

ظروف آرکوپال
ظروف آرکوپال
ظروف آرکوپال

در واقع آرکوپال و یوروپال از نظر جنسیت تفاوتی ندارند و هر دو آنها  از نظر جنسیت یکسان هستند. تنها دلیل متفاوت بودن نام آنها نام شرکت و کشور مورد نظر است.

آرکوپال چیست؟

اولین شرکتی که این نوع ظروف را روانه بازار کرد، شرکت فرانسوی بود که در ابتدای نام کلمه arc را به این صورت داشت، بنابراین تصمیم بر این شد که ظروف عقیق ساخته شده توسط این برند، نام آرکوپال را به خود اختصاص دهند.

آئروپال چیست؟

در مورد آئروپال ها باید بگوییم که ظرف هایی که در ایران با برندهای مختلف ساخته می شوند را آئروپال می گویند. شاید بپرسید این نام چه ربطی به ایران دارد. در واقع در زبان انگلیسی حروف اول نام کشور ایران (I) به صورت i خوانده می شود.

نکته: در واقع نام اصلی همه این نوع ظروف آرکوپال است اما با اینکه آئروپال از همان ابتدا وارد بازار شد این نام به میان آمد و هنوز هم خیلی ها از صحت ماجرا اطلاعی ندارند امیدوارم. حالا تفاوت بین آرکوپال وآئروپال توجه کرده اید؟

 

ظروف آئروپال
ظروف آئروپال
ظروف آئروپال

خرید سرویس آرکوپال اصل

 

شما برای خرید سرویس آرکوپال گزینه های زیادی دارید ولی توصیه ما خرید سرویس آرکوپال از وبسایت نیلادکور است. چراکه این فروشگاه بهترین قیمت موجود در بازار را ارائه می دهد و کیفیت تضمینی را به مشتریان اش عرضه می دارد.

جنس صفحات آرکوپال

بسیاری از مردم در مورد نوع ظروف آرکوپال کنجکاو بودند و نمی دانستند که آیا واقعاً از شیشه ساخته شده اند یا چینی.

در مورد جنس ظروف آرکوپال باید این واقعیت را روشن کنیم، این نوع ظروف ترکیبی از دو نوع چینی و شیشه ای هستند و تمام خصوصیات خود را دارند، اما تفاوت هایی با آنها دارند که در این مقاله ادامه می یابد. . . این تفاوت ها را به طور کامل بررسی خواهد کرد. در واقع مواد یا مواد اولیه این دو نوع ماده در دمای بالا با هم ترکیب شده و سپس مواد اولیه آرکوپال ها را تشکیل می دهند.

ویژگی ظروف آرکوپال.

پس از آشنایی با تفاوت آرکوپال و آئروپال، قصد داریم ویژگی های ایروپال و آرکوپال را با هم بررسی کنیم.

1. مقاومت کافی

بسیاری از افراد هستند که از مقاومت کم صفحات خود خسته شده اند و ترجیح می دهند صفحاتی را ارائه دهند که مقاومت خوبی داشته باشند و در اثر گرما زدگی و ضرب به سرعت آسیب نبینند، اگر شما هم به دنبال این نوع صفحه هستید، پیشنهاد می کنم فکر کنید. در مورد آن به طور جدی در مورد خرید ظروف عقیق چون مقاومت خوبی از خود نشان داده اند.

 

مقاوت در ظروف آرکوپال
مقاوت در ظروف آرکوپال
مقاوت در ظروف آرکوپال

2. وزن پایین

برای کسانی که از مشکلات سلامتی مانند کمردرد و پا درد رنج می برند، وجود ظروف سبک وزن یک نعمت است. در واقع آرکوپال ها وزن بسیار خوبی دارند. برای خانم هایی که به این نکته حساس هستند، ظروف عقیق را توصیه می کنیم تا به خرید خود توجه کنند.

 

3. قابلیت استفاده در فر و مایکروویو

قطعا برای کسانی که زیاد از مایکروفر و مایکروویو استفاده می کنند بهتر است تا ظروفی را خریداری کنند که از مقاومت خوبی در برابر حرارت برخوردار باشد تا به هنگام استفاده درون فر و مایکروویو مشکلی برای آنان به وجود نیاید . ظروف اوپال از این ویژگی منجصر به فرد برخوردار هستند .

بهترین مارک آرکوپال و آیروپال

منظور از بهترین مارک آیروپال ، مقصود ما همان بهترین مارک آرکوپال ایرانی است که از جمله آن می توان به برند های محبوب و پر طرفدار آذین اوپال ، پارس اوپال ، مقصود و … اشاره کرد . ، در رابطه با بهترین مارک خارجی آرکوپال ها می توان به برند با سابقه لومینارک و دسینی اشاره کرد .

بهترین مارک آرکوپال و آیروپال
بهترین مارک آرکوپال و آیروپال
بهترین مارک آرکوپال و آیروپال

تفاوت قیمت آیروپال و آرکوپال

با توجه به این امر برندهای تولید کننده آرکوپال ها همگی جزو برند های خارجی هستند و با توجه به تحریم های که بر روی کشور ما وجود دارد می توان چنین گفت که آرکوپال ها نسبت به آیروپال ها کمی از قیمت بالاتری برخوردار هستند . پس اگر قصد دارید تا با کیفیت ترین ظروف اوپال را با مناسب ترین بودجه خریداری کنید توصیه ما این است که به سراغ برند های ایرانی چون پارس اوپال ، آذین اوپال ، مقصود و … بروید .

 

تفاوت آرکوپال و چینی

از نظر تنوع آرکوپال ها نسبت به ظروف چینی از تنوع کمتری برخوردا هستند به همین دلیل خیلی از افراد به سراغ این امر می روند تا ظروف چینی را برای پذیرایی خریداری کنند اما با توجه به پیشرفت های تکنولوژی که به وجود آمده است ، امروزه بر تنوع ظروف اوپال روز به روز افزوده می شود و به این طریق جشمان بسیاری از خانم ها را مجذوب خود می کنند و حتی این امکان وجود دارد که ظروف اوپال در آینده نزدیک جا پای ظروف چینی بگذارند .

 

تفاوت آرکوپال و چینی
تفاوت آرکوپال و چینی
تفاوت آرکوپال و چینی

یکی دیگر از تفاوت هایی درظروف چینی و اوپال وجود دارد مقاومت این نوع ظروف است . در واقع ظروف اوپال یا آرکوپال ها مقاومت بسیار بالایی نسبت به ظروف چینی دارند ، اما بلعکس ظروف چینی نسبت به آرکوپال ها از شفافیت و براقیت بالاتری برخوردار هستند .

 

تفاوت آرکوپال و چینی
تفاوت آرکوپال و چینی
تفاوت آرکوپال و چینی

راهنمای خرید سرویس غذاخوری آرکوپال

1. آرکوپال خارجی یا ایرانی

وقتی از افراد زیادی خواستیم که بین آرکوپال های ایرانی و خارجی یک مورد را انتخاب کنند ، این گونه جواب دادند که انتخاب بین این دو نوع ظروف با کیفیت بسیار پیچیده و سخت است به همین دلیل در این زمینه به طور قطع نمی توانیم بگوییم که کدام یک بهتر هستند یلکه انتخاب بین این دو تنها بستگی به سلیقه و میزان بودجه شما دارد .

2. انتخاب تعداد پارچه مناسب

در کل سرویس های غذاخوری با تعداد پارچه های گوناگونی روانه بازار می شوند به همین دلیل قبل از آن که سرویس غذاخوری آرکوپال خود را خریداری کنید توصیه ما بر این است که ابتدا تعداد افراد خانواده خود را مشخص کنید و سپس بر اساس آن ها سرویس را در تعداد پارچه مناسب خریداری کنید .

3. انتخاب در طرح و رنگ مناسب

درست است که شما باید سرویس خود را بر حسب سلیقه انتخاب کنید اما توجه داشته باشید تا رنگ مناسب و طرح مناسبی از سرویس را انتخاب کنید که بتوانید آن ها را با دیگر ظروف خود ست کنید .

انتخاب در طرح و رنگ مناسب
انتخاب در طرح و رنگ مناسب
 انتخاب در طرح و رنگ مناسب

4. وجود ظروف تقلبی

برای آن که مطمئن باشید ظروف اپالی که خریدار کرده اید اصل است و از این جور جنس های بنجل و تقلبی امروزی که بسیار زیاد شده اند نیست بهتر است تا از نمایندگی های معتبر و همچنین از بهترین فروشگاه ها سرویس ظروف اوپال و آرکوپال خود را خریداری کنید .

 

وجود ظروف تقلبی
وجود ظروف تقلبی
وجود ظروف تقلبی

نتیجه‌گیری

در این مقاله با ظروف اوپال و ویژگی‌های آن کاملاً آشنا شدید. حال می‌توانید با اطمینان گفت ظروف آرکوپال و ایروپال هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند جز مبدأ تولیدشان که آرکوپال فرانسه و آیروپال تولید داخل ایران است.

 شما به راحتی با توجه به این راهنما می‌توانید ظروف مناسب خود را برای استفاده روزمره انتخاب کنید. به‌جرات می‌توان گفت که بسیاری از ظروف اوپالی که در ایران تولید شده‌اند برای عرضه در بازارهای جهانی به سایر کشورهای دنیا صادر می‌شوند. در نتیجه تولیدات داخلی هم می‌تواند انتخاب مناسبی باشند.

اما سعی داشته باشید همیشه از نمایندگی های معتبر اقدام به تهیه ظروف آکروپال کنید. با این کار از تهیه اجناس استاندارد و معتبر اطمینان حاصل کنید.