3 چیزی که باید در شروع معامله در فارکس بدانید

آنچه که من از  معامله در فارکس یاد گرفتم

 

  • معامله در فارکس یک میانبر برای رسیدن به ثروت فوری نیست.
  • اهرم بیش از حد می تواند استراتژی های برنده را به استراتژی های باخت تبدیل کند.
  • احساسات خرده فروشی می تواند به عنوان یک فیلتر معاملاتی قدرتمند عمل کند.
Image for post
Image for post

همه افراد بنا به دلایلی از جمله صرفاً سرگرمی تا تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه‌ای به بازار فارکس می آیند. من با آرزوی اینکه یک معامله گر فارکس تمام وقت و خودکفا باشم، شروع کردم. استراتژی "عالی" به من آموزش داده شده بود. ماه‌ها را صرف آزمایش آن کردم و آزمایش‌های برگشتی نشان داد که چگونه می‌توانم سالانه ۲۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار از یک حساب ۱۰۰۰۰ دلاری کسب کنم. برنامه من این بود که برای امرار معاش، فارکس را معامله کنم و اجازه بدهم حسابم تا زمانی که وضع مالی خوبی نداشته باشم، دوباره کار کنم. من متعهد بودم و خودم را 100 درصد به این طرح متعهد کردم.

با صرف نظر از جزئیات، نقشه من شکست خورد. به نظر می رسد که معامله 300 هزار لات در یک حساب 10000 دلاری چندان قابل بخشش نیست. من 20 درصد از حسابم را در سه هفته از دست دادم. نمیدونستم چی بهم زد یک چیزی اشتباه بود. خوشبختانه، در آن مرحله معامله را متوقف کردم. 

 من چند سال بعد را با معامله گران در سراسر جهان کار کردم و به آموزش خودم در مورد بازار فارکس ادامه دادم. این نقش بسیار زیادی در پیشرفت من داشت که تریدری باشم که امروز هستم.

هدف من از گفتن این داستان به این دلیل است که فکر می‌کنم بسیاری از معامله‌گران می‌توانند با شروع کار در این بازار ارتباط برقرار کنند، بدون اینکه نتایجی را که انتظار داشتند ببینند و دلیل آن را درک نکنند. اینها سه چیز هستند که آرزو می کردم وقتی شروع به معامله در فارکس کردم می دانستم.

1) فارکس یک فرصت سریع نیست

برخلاف آنچه در بسیاری از وب‌سایت‌ها در سراسر وب خوانده‌اید، معاملات فارکس حساب 10000 دلاری شما را از بین نمی‌برد و آن را به 1 میلیون دلار تبدیل نمی‌کند. مقداری که می‌توانیم به دست بیاوریم بیشتر بر اساس میزان پولی که در معرض خطر هستیم تعیین می‌شود تا اینکه چقدر استراتژی ما خوب است. ضرب المثل قدیمی "برای پول درآوردن نیاز به پول است" یک ضرب المثل دقیق است که معاملات فارکس را نیز شامل می شود.

اما این بدان معنا نیست که این یک تلاش ارزشمند نیست. به هر حال، بسیاری از معامله‌گران موفق فارکس وجود دارند که برای امرار معاش معامله می‌کنند. تفاوت این است که آنها به آرامی در طول زمان توسعه یافته اند و حساب خود را به سطحی افزایش داده اند که می تواند درآمد پایدار ایجاد کند.

من همیشه در مورد معامله گرانی می شنوم که 50٪، 60٪ یا 100٪ سود در سال یا حتی در ماه را هدف قرار می دهند، اما ریسکی که آنها متحمل می شوند تقریباً مشابه سودی است که آنها هدف گذاری کرده اند. به عبارت دیگر، برای تلاش برای کسب سود 60 درصدی در یک سال، غیرمنطقی نیست که در یک سال مشخص، حدود 60 درصد از حساب خود را از دست بدهید.

ممکن است بگویید: 

" من با یک مزیت معامله می کنم، بنابراین به اندازه ای که می توانم به طور بالقوه به دست بیاورم ریسک نمی کنم." 

اگر استراتژی با مزیت معاملاتی داشته باشید، این یک جمله درست است. بازده مورد انتظار شما باید مثبت باشد، اما بدون اهرم، مقدار نسبتا ناچیزی خواهد بود. و در مواقع بدشانسی، همچنان می‌توانیم رگه‌های باخت داشته باشیم. هنگامی که ما اهرمی را وارد ترکیب می کنیم، اینگونه است که معامله گران سعی می کنند آن سودهای بیش از حد را هدف قرار دهند. که به نوبه خود این است که چگونه معامله گران می توانند زیان بیش از حد ایجاد کنند. اهرم تا جایی سودمند است، اما نه زمانی که بتواند یک استراتژی برنده را به بازنده تبدیل کند.

2) اهرم می تواند یک استراتژی برنده برای از دست دادن پول باشد

این درسی است که کاش زودتر یاد گرفته بودم. اهرم بیش از حد می تواند یک استراتژی سودآور را خراب کند.

فرض کنید من یک سکه داشتم که با ضربه زدن به سر، شما 2 دلار درآمد کسب می کنید، اما زمانی که دم ضربه می خورد، 1 دلار از دست می دادید. آیا آن سکه را برمی گردانی؟ حدس من این است که قطعاً شما آن سکه را برمی گردانید. شما می خواهید آن را بارها و بارها ورق بزنید. وقتی شانس 50/50 بین بدست آوردن 2 دلار یا از دست دادن 1 دلار دارید، این یک فرصت بیهوده است که می پذیرید.

حالا فرض کنید من همان سکه را دارم، اما این بار در صورت ضربه خوردن، شما ارزش خالص خود را سه برابر خواهید کرد. اما وقتی به دم ضربه می خورد، تمام دارایی خود را از دست می دادید. آیا آن سکه را برمی گردانی؟ حدس من این است که این کار را نکنید زیرا یک ورق بد سکه زندگی شما را خراب می کند. حتی اگر در این مثال دقیقاً همان درصد مزیت مثال بالا را دارید، هیچ کس عاقل این سکه را برنمی‌گرداند.

مثال دوم تعداد معامله گران فارکس است که حساب معاملاتی خود را مشاهده می کنند. آنها در یک یا دو معامله "همه‌این" می‌شوند و در نهایت کل حساب خود را از دست می‌دهند. حتی اگر معاملات آنها دارای لبه ای مانند نمونه چرخاندن سکه ما باشد، فقط یک یا دو معامله بدشانس طول می کشد تا آنها را کاملاً از بین ببرد. اینگونه است که اهرم می تواند باعث از دست دادن یک استراتژی برنده شود.

پس چگونه می توانیم این را رفع کنیم؟ یک شروع خوب این است که از اهرم موثر بیش از 10 برابر استفاده نکنید.

3) استفاده از احساسات به عنوان یک راهنما می تواند شانس را به نفع شما تغییر دهد

سومین درسی که آموخته ام برای کسانی که مقالات من را دنبال می کنند جای تعجب ندارد... با استفاده از IG client sen ابزار زمان بندی (IGCS).

IGCS یک ابزار رایگان است که به ما می‌گوید چند معامله‌گر در مقایسه با تعداد معامله‌گران کوتاه‌مدت هر جفت ارز اصلی، طولانی هستند. قرار است از آن به عنوان یک شاخص متضاد استفاده شود که در آن می‌خواهیم برعکس کاری که دیگران انجام می‌دهند انجام دهیم. استفاده از آن به عنوان یک فیلتر جهت برای معاملاتم، حرفه معاملاتی من را کاملاً تغییر داده است.

اگر قبل از شروع معامله در فارکس می توانستم به جوان تر از خود سه چیز بگویم، این لیستی بود که ارائه می دادم. با این حال، در نهایت، اگر تازه شروع به کار در بازار فارکس کرده‌اید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که برای یادگیری تا جایی که می‌توانید زمان بگذارید و از اصول اولیه شروع کنید. راهنماها را بخوانید، با آخرین اخبار به‌روز باشید و تحلیل‌گران بازار را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید.

سوال متداول افراد در فارکس


چقدر می توانید در معاملات فارکس درآمد کسب کنید؟

با توجه به در دسترس بودن اهرم، معامله‌گران فارکس می‌توانند بازدهی را در یک معامله که چند برابر حاشیه‌ای است که برای باز کردن معامله استفاده کرده‌اند، داشته باشند. با این حال، اهرم یک شمشیر دو لبه است، زیرا سودهای بزرگ می تواند به معنای ضررهای بزرگ نیز باشد. بنابراین، اتکا به اهرم بیش از حد به عنوان یک استراتژی معمولاً منجر به از بین رفتن سرمایه حساب شما در طولانی مدت می شود. این به این دلیل است که فقط یک حرکت نامطلوب در بازار لازم است تا بازار را به اندازه کافی به سمت جلو هدایت کند و زیان های قابل توجهی ایجاد کند.

انتظارات شما در مورد بازگشت سرمایه یک عنصر حیاتی است. زمانی که معامله‌گران انتظار زیادی از حساب خود دارند، به اهرم بیش از حد متکی هستند و این معمولاً در طول زمان باعث ایجاد یک حساب بازنده می‌شود. فارکس را مانند هر بازار دیگری مشاهده کنید و با استفاده از مقادیر محافظه کارانه بدون اهرم انتظار بازدهی معمولی داشته باشید.

از آنجایی که فارکس یک بازار 24 ساعته است، راحتی تجارت بر اساس در دسترس بودن شما باعث محبوبیت آن در بین معامله گران روزانه، معامله گران نوسانی و معامله گران پاره وقت می شود. صرف نظر از سبک خود، از مقادیر کم (در صورت وجود) اهرم استفاده کنید.