تحلیل تکنیکال بیت کوین

رمز ارزها با ورود خود به دنیای بازارهای مالی و تجارت فواید زیادی را تا کنون برای طرفداران خود داشته اند. با پیدایش بیت کوین به عنوان لیدر اصلی بازار رمز ارزها صدها رمز ارز دیگر به بازار وارد شدند. فارغ از بحث فنی و ارزشمندی این گروه از پول‌ها مشاهده نوسانات شدید قیمتی در برخی از این رمز ارزها خیلی از تریدرها را وسوسه کرد تا به خرید و فروش رمز ارزها روی بیاورند. 

در یک سال اخیر بیتکوین افت و خیزهای قیمتی زیادی را تجربه کرده است که این نوسانات باعث شده تا عده ای ثروتمند و عده ای دچار ضرر و زیان شوند. در این مقاله قصد دارم تا یک تحلیل تکنیکال جدید از قیمت بیت کوین ارائه کنم تا راهنمایی هر چند ناچیز برای افراد فعال در این زمینه باشد. 

بیت کوین در اصلاح قیمتی قبلی تا سطح 29000 دلار سقوط قیمتی را تجربه کرد. برای مطالعه مقاله قبلی در مورد پیش بینی ریزش قیمت بیت کوین به لینک زیر بروید. 

پس از اصلاح قیمت بیت کوین در قالب امواج انگیزشی در داخل یک کانال صعودی در حال نوسان است. 

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید قیمت پس از یک افت در حال نزدیک شدن به کانال باز شونده صعودی است. سطح قیمتی 50000 دلار برای بیت کوین یکی از سطوح مهم است. که در صورت شکستن به سمت پایین دچار افت شدید قیمتی خواهد شد.

اما باید دید ادیکاتورها در چه وضعیتی قرار دارند تا بتوانیم اظهار نظر قطعی را بدهیم.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

همانطور که در تصویر بالا مشخص است شاهد واگرایی مثبت مخفی  بین نمودار قیمت و اندیکاتور MACD هستیم. بنابراین انتظار بر این است که قیمت پس از برخورد با کف کانال به سمت بالا حرکت کند. 

نکته مهم:

 اگر قیمت از سقف یا کف یک کانال های باز شونده خارج شود حرکت قوی و سریعی را در همان جهت ادامه خواهد داد. بنابراین در معاملات بیت کوین باید این نکته را در نظر داشته باشیم تا حد امکان در کف یا سقف کانال ریسک نکنیم و اجازه دهیم تا قیمت به صورت کامل در روند خودش تثبت شود. 

شما می‌توانید پیش بینی های سریالی از قیمت بیت کوین را در مجموعه مقالات بنده مطالعه فرمایید.