اطلاعات کامل هزینه حمل بار به عمان ، رویال

Rowyal Trading Co. | بازرگانی رویال

شما میتوانید برای ارسال بار خود از هر نقطه از ایران به آدرس هر انباری در کشور عمان با کارشناسان رویال تماس بگیرید تا بهترین نرخ های حمل بار به عمان را با خدمات ویژه و در امن ترین حالت ممکن دریافت کنید.

علاوه بر موارد فوق، برای اطلاع از اجباری بودن یا نبودن مجوز واردات به کشور عمان  میتوانید با ارسال پکینگ لیست و اینویس خود به ایمیلinfo@rowyal.com  جزئیات آن را جویا شوید. در این مقاله سعی کرده ایم کلیه موارد مربوط به هزینه حمل بار به عمان را برای شما به صورت شفاف بیان کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شماره تماس بازرگانی رویال 09171199398

هزینه حمل بار به عمان برای کالای من چقدر است؟

مشتری شما در عمان با شرط تحویل کالا درب انبار خود در شهر مسقط، با شما توافق کرده است، اما نمیدانید که چطور هزینه حمل بار به عمان را محاسبه کنید. برای این کار شما می بایست قیمت کالای خود را با هزینه های حمل و نقل به عمان جمع کنید، سود خود را به آن اضافه کنید و بر تعداد کالا در هر کانتینر تقسیم کنید. اما هزینه حمل بار به عمان برای مثال از شهری مثل تهران به شهر مسقط چقدر است؟

در حالت کلی، بهتر است قبل از قیمت گذاری روی قیمت تمام شده محصول خود با تیم رویال تماس بگیرید چرا که قیمت ها ممکن است به صورت ماهیانه دستخوش تغییر شوند. به علاوه محاسبه هزینه های گمرک و کارت بازرگانی تاثیر زیادی نسبت به ماهیت کالا و ارزش آن دارد. پس تهیه پکینگ لیست و اینویس برای اطلاع از قیمت های دقیق حمل و نقل به عمان ضروری ست.

در هرصورت در تاریخ نگارش این مقاله هزینه حمل هر کانتینر 20 فوت به بندر صحار عمان برابر با 780 دلار و هر کانتینر 40 فوت 1100 دلار می باشد. رقم مذکور تنها مربوط به حمل دریایی به عمان یعنی بندر صحار می باشد، هزینه حمل دریایی به بندر صلاله عمان برابر با 2100 ریال برای هر کانتینر بیست فوت است. بندر صلاله در جنوب عمان واقع شده و فاصله بسیاری با ایران دارد.

شماره تماس بازرگانی رویال 09171199398

 سایر هزینه های حمل بار به عمان

حمل زمینی از انبار شما در ایران به بندر عباس (از تهران حدود 25 میلیون تومان)

امور گمرکی و کارت بازرگانی ( این رقم کاملا بستگی به ماهیت و ارزش کالای شما دارد)

حمل دریایی از بندرعباس به صحار (برای کانتینر بیست فوت حدود 780 دلار)

تی اچ سی و بارنامه ( 177 دلار + 800 هزار تومان + 9 درصد مالیات)

ترخیص در صحار ( این رقم بستگی به ماهیت و ارزش کالای شما دارد)

حمل از بندر صحار به انبار شما در مسقط (حدود 150 تا 200 ریال عمان)

هزینه های حمل بار به عمان با قیمت رقابتی رویال

بیش از ده سال تجربه در حمل بار به کشورهای حوزه GCC بویژه کشور عمان و دبی (به صورت Door to Door) باعث شده این کمپانی جزو برترین ها در بخش حمل و نقل و لجستیک کالا قرار بگیرد. این خدمات شامل حمل اسباب و لوازم منزل، مواد غذایی ,آبمعدنی , مصالح ساختمانی مثل کاشی و سرامیک, انواع ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و غیره را تحت پوشش قرار می دهیم.

به لطف تلاش پرسنل باتجربه، تجربه مدیران و اعتماد مشتریان ارزشمند خود، توانستیم حمل بار به عمان را در کوتاهترین زمان و با امن ترین روش، همراه با بیمه کامل بین المللی به انجام رسانیم.

 شاید به خواندن این مطالب علاقه مند باشید:

برای حمل بار به عمان چند روز زمان لازم است؟

باتوجه به اینکه دو روش هوایی و روش دریایی برای حمل بار به عمان وجود دارد، مدت زمان لازم برای رسیدن کالای شما به دست گیرنده در عمان را عنوان میکنیم.

در روش حمل هوایی مدت زمان رسیدن محصول شما به گمرک فرودگاه بین المللی مسقط 1 الی 3 روز می باشد. شما میتوانید یک الی دو روز نیز برای عملیات ترخیص در فرودگاه عمان در نظر بگیرید.

در روش دریایی با فرض اینکه کالای شما در شهر تهران باشد، می بایست تریلی پس از بارگیری به سمت بندرعباس حرکت کند و اظهارنامه صادراتی توسط حق العمل کار صادر شود. مدت زمان رسیدن کانتینر به بندر صحار حدود 14 روز می باشد. شما باید حدود 3 روز نیز برای عملیات ترخیص در بندر صحار در نظر بگیرید.

 

Image for post
Image for post

شماره تماس بازرگانی رویال 09171199398

انواع کشتی‌های حمل و نقل دریایی

پرطرفدارترین و رایج ترین روش حمل و نقل بار به کشورهای مختلف از جمله عمان استفاده از کشتی می باشد. امروزه بیشتر کشتی ها، کشتی های باربری هستند و به صورت کلی 9 نوع کشتی باتوجه به ماهیت باری که حمل می کنند در دنیا وجود دارد. انواع کشتی به صورت کلی شامل موارد زیر می‌شود:

کشتی‌های کانتینر بر (Container Ships)

کشتی‌های فله بر (Bulk Carriers)

کشتی‌های تانکر نفتی (Oil Tankers)

کشتی‌های حمل گاز (Gas Carriers)

کشتی‌های یخچال دار (Reefer Vessels)

کشتی‌های Ro-Ro

کشتی دام بر (Livestock Carriers)

کشتی‌های چند منظوره

کشتی‌های مسافربری

 

کشتی‌های کانتینربر برای حمل بار به عمان

بنادر پذیرای کشتی های کانتینربر در کشور عمان، صحار و صلاله هستند. اخیرا دقم نیز با تجهیزات و تسهیلات مربوط به کشتی های غول آسا در گروه این بنادر قرار گرفته اما در حال حاضر سرویسی از سمت ایران به این بندر وجود ندارد.

این کشتی‌های کانتینربر، ویژه حمل انواع مختلف کانتینرهای بیست فوت و چهل فوت می باشد و به همین منظور نیز طراحی شده است.. این نوع از کشتی پر استفاده‌ترین کشتی در زمینه تجارت بارهای خشک است، و این یعنی بیش از نیمی از تجارت دریایی و اقیانوس با این دسته از کشتی‌ها انجام می‌شود.

بزرگترین کشتی کانتینری امروزی می تواند حدود 24000 TEU (یک کانتینر چهل فوتی برابر است با دو     (TEUرا حمل کند. ظرفیت حمل بزرگترین کشتی های کانتینری امروزی معادل یک قطار باری به طول 44 مایل است. یک موتور کشتی کانتینری بزرگ حدود 1250 برابر بیشتر از یک خودروی خانوادگی قدرت دارد و از نظر اندازه شبیه به یک ساختمان معمولی شش طبقه است.

بزرگترین کشتی کانتینری جهان در سال 2023 : ام اس سی ایرینا

MSC Irina با ظرفیت 24346 TEU به بزرگترین کشتی کانتینری جهان تبدیل شده است. این کشتی در سال 2023 به بهره برداری رسید و با پرچم لیبریا حرکت می کند. طول آن حدود 399.9 متر است و عرض قالب گیری آن در حدود 61.3 متر است.

این کشتی در فوریه 2023 آزمایشات دریایی خود را انجام داد و سپس برای کار نهایی به کشتی سازی ژجیانگ ژوشان فرستاده شد. MSC Irina در مارس 2023 به آب انداخته شد. اخیراً این غول بزرگ در اولین سفر دریایی خود حرکت کرد و در بندر نانشا پهلو گرفت.

 کشتی خواهر او MSC Loreto نیز با همین ظرفیت و ابعاد با پرچم لیبریا در حال حرکت است. ایرینا اولین کشتی از میان شش کشتی است که توسط گروه کشتی سازی جیانگ سو یانگزیجیانگ چین ساخته شد.

شماره تماس بازرگانی رویال 09171199398