پنج مورد از بهترین عایق های حرارتی

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه از کدام ماده عایق باید استفاده کنید، باید مطمئن باشید که از اینکه کدام ماده بهترین ها را در وضعیت شما خوب کار خواهد کرد یا نه. برای خرید انواع عایق حرارتی و دیگر عایق ها به سایت بازار عایق مراجعه فرمایید.

1. عایق فایبرگلاس

فایبرگلاس رایج ترین عایق مورد استفاده در دوران مدرن است. به دلیل چگونگی ساخت آن، با بافی مؤثر رشته های ریز شیشه به یک ماده عایق، فایبرگلاس قادر به به حداقل رساندن انتقال حرارت است. نزولی اصلی فایبرگلاس خطر دست زدن به آن است. از آنجا که فایبرگلاس از سیلیکون ریز بافته شده ساخته شده است، پودر شیشه ای و تکه های کوچک شیشه ای تشکیل می شوند. این می تواند باعث آسیب به چشم, ریه ها, و حتی پوست اگر تجهیزات ایمنی مناسب پوشیده نمی شود. با این وجود، هنگامی که از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده می شود، نصب فایبرگلاس را می توان بدون حادثه انجام داد.

فایبرگلاس یک ماده عایق غیر قابل اشتعال عالی است، با مقادیر R از R-2.9 تا R-3.8 در هر اینچ. اگر شما به دنبال عایق ارزان این است که قطعا راه برای رفتن, هر چند نصب آن نیاز به اقدامات احتیاطی ایمنی. مطمئن باشید که به استفاده از حفاظت از چشم, ماسک, و دستکش در هنگام دست زدن به این محصول.

Image for post
Image for post

2. پشم معدنی

پشم معدنی در واقع به چندین نوع مختلف عایق اشاره دارد. ابتدا ممکن است به پشم شیشه ای اشاره داشته باشد که فایبرگلاس است که از شیشه بازیافتی ساخته می شود. دوم، ممکن است به پشم سنگ اشاره داشته باشد که نوعی عایق است که از بازالت ساخته می شود. در نهایت ممکن است به پشم سرباره ای اشاره داشته باشد که از سرباره از کارخانه های فولادی تولید می شود. اکثریت پشم معدنی در ایالات متحده در واقع پشم سرباره است.

پشم معدنی را می توان در گردان ها یا به عنوان یک ماده شل خریداری کرد. بیشتر پشم های معدنی افزودنی هایی برای مقاوم کردن آن در برابر آتش ندارد و آن را برای استفاده در شرایطی که گرمای شدید وجود دارد ضعیف می کند. با این حال قابل احتراق نیست. هنگامی که در رابطه با دیگر استفاده می شود, اشکال مقاوم در برابر آتش بیشتر از عایق, پشم معدنی قطعا می تواند یک راه موثر برای عایق مناطق بزرگ. پشم معدنی دارای مقدار R از R-2.8 تا R-3.5 است.

۳- سلولز

عایق سلولز شاید یکی از سازگار با محیط زیست ترین اشکال عایق است. سلولز از مقوا بازیافتی، کاغذ، و دیگر مواد مشابه ساخته شده و به صورت شل می آید. سلولز دارای مقدار R بین R-3.1 و R-3.7 است. برخی از مطالعات اخیر در سلولز نشان داده اند که ممکن است یک محصول عالی برای استفاده در به حداقل رساندن آسیب آتش. به دلیل فشرده بودن ماده، سلولز در کنار هیچ اکسیژنی در درون آن قرار دارد. بدون اکسیژن درون ماده، این امر به به حداقل رساندن میزان آسیبی که یک آتش می تواند ایجاد کند کمک می کند.

بنابراین نه تنها سلولز شاید یکی از سازگار با محیط زیست ترین اشکال عایق است، بلکه یکی از مقاوم ترین اشکال عایق آتش نیز هست. با این حال، منفی خاصی به این مطالب نیز وجود دارد، مانند آلرژی هایی که ممکن است برخی افراد مجبور به گرد و غبار روزنامه شوند. همچنین، پیدا کردن افراد ماهر در استفاده از این نوع عایق نسبتا سخت در مقایسه با، می گویند، فایبرگلاس است. با این حال، سلولز یک وسیله ارزان و موثر برای عایق است.

Image for post
Image for post

4. فوم پلی اورتان

در حالی که فراوان ترین عایق ها نیست، فوم های پلی اورتان شکل بسیار خوبی از عایق هستند. امروزه فوم های پلی اورتان از گاز غیرکلروفلوئوروکربن (CFC) برای استفاده به عنوان عامل دمیدن استفاده می کنند. این کار به کاهش میزان آسیب به لایه ازن کمک می کند. آن ها نسبتاً سبک هستند که تقریباً دو پوند در هر فوت مکعب وزن دارند (۲ پوند/فوت^۳). آن ها مقدار R تقریباً R-۶٫۳ در هر اینچ ضخامت دارند. همچنین فوم های چگالی پایینی وجود دارند که می توانند به مناطقی پاشیده شوند که عایقی ندارد. این نوع عایق پلی اورتان تمایل دارند که تقریباً امتیاز R-3.6 در هر اینچ ضخامت داشته باشد. یکی دیگر از مزایای این نوع عایق این است که مقاوم در برابر آتش است.

5. پلی استایرن

پلی استایرن یک فوم ترموپلاستیک ضد آب است که یک ماده عایق صدا و دما عالی است. آن را در دو نوع می آید, گسترش (EPS) و اکسترود (XEPS) نیز به عنوان Styrofoam شناخته می شود. این دو نوع در رتبه بندی عملکرد و هزینه متفاوت هستند. XEPS پرهزینه تر دارای ارزش R-5.5 است در حالی که EPS R-4 است. عایق پلی استایرن دارای سطح منحصر به فرد صاف است که هیچ نوع دیگری از عایق دارای.

به طور معمول فوم ایجاد شده است و یا به بلوک برش, ایده آل برای عایق دیوار. فوم قابل اشتعال است و باید در یک ماده شیمیایی ضد آتش به نام هگزابروموسیکلودکان (HBCD) پوشش داده شود. HBCD به تازگی برای خطرات بهداشتی و زیست محیطی مرتبط با استفاده از آن زیر آتش قرار گرفته است.

سایر مواد عایق مشترک

اگرچه موارد ذکر شده در بالا رایج ترین مواد عایق هستند، اما تنها موارد مورد استفاده نیستند. اخیراً موادی مانند آئروگل (که توسط ناسا برای ساخت کاشی های مقاوم در برابر گرما استفاده می شود، قادر به مقاومت در برابر گرما تا حدود ۲۰ درجه فارنهایت با انتقال گرمای کم یا بدون آن) مقرون به صرفه و در دسترس شده اند. یکی به طور خاص Pyrogel XT است. پایروگل یکی از کارآمدترین عایق های صنعتی در جهان است. ضخامت های مورد نیاز آن ۵۰٪ – ۸۰٪ کمتر از سایر مواد عایق است. اگر چه کمی گران تر از برخی دیگر از مواد عایق، Pyrogel است که بیشتر و بیشتر برای برنامه های کاربردی خاص استفاده می شود.

آزبست

از دیگر مواد عایقی که به آن اشاره نشده است، الیاف طبیعی مانند کنف، پشم گوسفند، پنبه، و کاه هستند. پلی اسوسیانورا، شبیه به پلی اورتان، یک پلاستیک ترموست سلول بسته با ارزش R بالا و آن را به یک انتخاب محبوب به عنوان یک عایق نیز هست. برخی از مواد خطرناک بهداشتی که در گذشته به عنوان عایق استفاده می شد و در حال حاضر غیرقانونی، در دسترس نیست، و یا به طور غیر معمول استفاده می شود ورمیکلیت، پرلیت، و اوره فرمالدهید است. این مواد به خاطر حاوی فرمالدهید یا asbestos شهرت دارند که اساساً آن ها را از فهرست مواد عایقی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند حذف کرده است.

Image for post
Image for post

اشکال بسیاری از عایق در دسترس وجود دارد, هر کدام با مجموعه ای از خواص خود را. تنها با تحقیق در هر نوع به طور کامل می تواند به شما کشف خواهد شد که نوع مناسب برای نیازهای خاص خود را. به عنوان یک بررسی اجمالی سریع:

آئروگل گران تر است، اما قطعاً بهترین نوع عایق است.

فایبرگلاس ارزان است، اما نیاز به دست زدن دقیق دارد.

پشم معدنی موثر است، اما مقاوم در برابر آتش نیست.

سلولز مقاوم در برابر آتش، سازگار با محیط زیست، و موثر است، اما سخت به درخواست است.

پلی اورتان در سراسر محصول عایق خوب است, هر چند نه به خصوص سازگار با محیط زیست.

پلی استایرن یک ماده عایق متنوع است، اما ایمنی آن مورد بحث است.