معرفی چند نوع عایق رطوبتی و ضد آب 

انواع زیادی از مواد ضد آب وجود دارد. همانطور که باید بدانید، ضد آب قرار است تفاوت زیادی در زندگی شما ایجاد کند. بدون نوع مناسب ضد آب، خانه شما قرار است به مشکلات عمده اجرا شود. ضد آب برای بسیاری از اهداف حیاتی است. برای خرید و اطلاعات بیشتر در مورد عایق های زطولتی می توانید به سایت بازار عایق مراجعه کنید.

Image for post
Image for post

اورتان

در حالی که انواع زیادی از مواد ضد آب وجود دارد، همه آن ها برابر نیستند. برای بسیاری از مردم، پلی اورتان بهترین گزینه خواهد بود. این ارائه می دهد مزایای متعدد و بسیاری از آنها با جایگزین در دسترس نیست. بنابراین، شما باید تا آنجا که می توانید در مورد این نوع از مواد ضد آب قبل از سرمایه گذاری زمان یا پول خود را یاد بگیرند. انجام این کار اطمینان حاصل شود که شما قادر به پیدا کردن بهترین مواد برای نیازهای خاص خود را. این ماده قرار است غشای ضد آب بدون درز ارائه دهد. این می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. در بالای آن، این ماده ضد آب تمام ترک های کپسولی را پر خواهد کرد. می تواند جذب آب بتن را کاهش دهد. چیز دیگری که باید به آن توجه داشت این است که این ماده فوقانی ترین سطح بتن را سخت خواهد کرد.

این کار را با نفوذ بسیار عمیق به سطح انجام می دهد. اينجا خطراتي وجود داره . شما باید بفهمید که این ماده می تواند خطرناک باشد. اگر مواد پوست شما را لمس کند، این خطر وجود دارد که شما اثرات نامطلوب بهداشتی را تجربه کنید. اونا ممکنه کوتاه مدت يا دراز مدت باشن در عین حال می توانند هنگام استنشاق خطرناک باشند. این مربوط به اجازه دهید یک حرفه ای رسیدگی به روند درخواست. وگرنه خودت رو در معرض خطر قرار ميدي غشای مایع پلی اورتان می تواند برای اهداف بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، می تواند ضد آب را به عرشه عابر پیاده، مخازن آب، حوضچه ها، بالکن ها، سقف ها، پل ها، عرشه پارکینگ، و خیلی بیشتر اضافه کند. این یک ماده بسیار همه کاره است که می تواند برای بسیاری از برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

Image for post
Image for post

غشای مایع پلی اورتان ارائه می دهد طیف گسترده ای از مزایای. به عنوان مثال می تواند به مقاومت در برابر آب کمک کند و باعث هیچ مفصل یا مناطق خطر نشتی نخواهد شد. ماده بخار آب نیز قابل تردد است. چسبش را برای سطح کامل فراهم خواهد کرد. چیز دیگری که باید توجه داشته باشید این است که پلی اورتان بزرگ است چرا که می تواند در برابر روغن ها، مواد شوینده، و مواد شیمیایی دیگر مقاومت کند. در این دسته بندی خاص بسیار عالی است. به طور متوسط تخمین زده می شود که این ماده ۲۵ سال یا بیشتر عمر کاری داشته باشد. این تضمین می کند که آن را به نگه داشتن خانه خود را برای مدت طولانی محافظت می شود.

پوشش سیمانی

پوشش سیمانی پودری است که از ماسه، مواد شیمیایی آلی و غیر آلی، و مواد مبتنی بر سیلیس تشکیل شده است. هنگامی که مواد فعال با آهک ترکیب می شوند، باعث واکنش هیدراتاسیون می شود و مهر ضد آب ایجاد می کند. بسیاری از کارشناسان کار با این نوع پوشش را ترجیح می دهند زیرا استفاده از آن بسیار آسان است.

همانطور که در بالا ذکر شد سیمانی پوشش ضد آب بسیار آسان برای استفاده است. بیشتر برندها مخلوط کردن پوشش با مقدار مشخصی آب شیر را قبل از اعمال توصیه می کنند. برخی از کارشناسان با استفاده از افزودنی اکریلیک برای ایجاد یک پوشش با دوام تر، جامد است.

مخلوط محصول سیمان در هر دستورالعمل ارائه شده توسط تولید کننده. پوشش سیمانی را به آن اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. اگر شما انتخاب کردن به استفاده از افزودنی اکریلیک, شما می توانید اضافه کنید که پس از پوشش سیمانی.

مانند هر نوع دیگری از محصول ضد آب، سیمانی هم مزایا و هم معایب دارد. بزرگترین مزیت محصول این است که آن را ارائه می دهد یک برنامه آسان است. بزرگترین نقطه ضعف عدم انعطاف پذیری آن است. این احتمالا به این دلیل است که سیمان انعطاف پذیری زیادی برای شروع ندارد. در حالی که بتن فلکس، خم، فشرده، و کشش، آن را تنها حداقل است.

Image for post
Image for post

این محصولات ضد آب نیز برای درمان سازه های حفظ کننده آب، تونل های بتنی، و مخازن، و همچنین امکانات آب درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات ضد آب سیمانی به صورت اسپری و مایع در دسترس هستند. این واقعا بستگی به آنچه شما می خواهید به استفاده از محصول برای, این است که چگونه شما می دانید که نوع برای خرید. سطوح کوچکتر را به راحتی می توان با فرمول اسپری درمان کرد. فرمول مایع برای سطوح بزرگتر بهتر کار خواهد کرد.

لاستیک EPDM

لاستیک EPDM یک ماده بسیار موثر برای ضد آب سقف شما است. این یک ماده لاستیکی مصنوعی است که می تواند برای فراوانی از موقعیت ها مورد استفاده قرار گیرد. این کلاس M ناهموار است که با استفاده از اتیلن و پروپیلن ساخته شده است. در حالی که معمولاً با سیلیکون همراه است، این دو مواد بسیار متفاوت هستند. لاستیک EPDM در درجه اول برای ارائه یک پوشش ضد آب به سقف استفاده می شود. برای این منظور عالی کار می کند. همچنین در خودروها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع محیط از لاستیک برای مهر و موم کردن پنجره ها، تنه ها و حتی جنگل ها استفاده می شود.