پنج نکته طلایی برای اینکه کسب و کار خوبی داشته باشید.

 مواردی وجود دارد که می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا کسب و کار خوبی داشته باشید. با رعایت آن با دیگران کمتر دچاراختلافات حقوقی می شوید. در اینجا به پنج نکته طلایی حقوقی اشاره می کنیم.

1- داشتن اطلاعات حقوقی یا دادن تاوان سخت.

شما علاوه بر داشتن تخصص کافی در حرفه خود، باید تا حدودی اطلاعاتی در رابطه با امور مالی و مسایل حقوقی داشته باشید. روند ثبت و تاسیس یک شرکت یا بستن یک قرارداد مالی یا کاری از جمله مسایل حقوقی است که باید بدانید. شما تنها با داشتن اطلاعات حقوقی ممکن است آن را به خوبی انجام دهید. دقت داشته باشید که ممکن است. اگر میخواهید هیچ استرسی به دل خود راه ندهید از یک وکیل یا مشاور با تجربه مشورت بگیرید. در غیر اینصورت بدانید که ممکن است روند کاری خود را در معرض خطر و کشمش دعوا قرار داده و گاهی باید تاوان سختی را دهید.

2- آموزش افسانه ای یا یک تمرین خوب

بهتر است بدانید که اطلاعات شما در زمینه های مالی و حقوقی محدود است. سعی کنید در شرایط خاص مانند زمان سخنرانی در بین شرکای خود از قبلش از یک مشاور خوب راهنمایی بگیرید. به عنوان یک کارفرما آنرا برای خود عار ندانید. به عنوان مثال حقوق و وظایف شما در برابر زیر دستان یا شرکایتان چیست و چگونه باید انجام شود.

بهتر است از مشاور خود بخواهید که اصل مطلب را به صورت محاوره در کوتاه ترین زمان ممکن به شما آموزش یا توضیح دهد. بدانید که مشاور باید بداند که آیا شما متوجه موضوع شده اید با خیر. پس اگر خوب متوجه نشده اید، تعارف را کنار گذاشته و دوباره سوال کنید تا به نتیجه برسید. گاهی ندانستن یا گفتن مطالب نادرست یا اضافی در جلسه کاری تان، شما را به زحمت انداخته تا برای گفتن مطالب دیگر بسیار تمرین کنید.

3- ساخت برند یا نجات با آن

شما باید بدانید که آنچه در ذهن شما برای اولین بار سلول های بدن تان را تکان داده است نیاز به حمایت حقوقی دارد. شما میتوانید با طی کردن روند ثبت محصول و اختراع و اسم و علامت تجاری، آنرا به مالکیت فکری و معنوی خود درآورید. برای همیشه با سردرگمی، هزینه اضافی طرح دعاوی و ضعف کسب و کار خداحافظی کنید. در غیر اینصورت بدانید که شما باید منتظر یک دردسر بزرگ باشید.

4- نگه داشتن کیسه و آشنایی با روش های سر کیسه کردن مردم.

شما بهتر است مال خود را خوب چسبیده و مانند یک بازرس، حساب کار خود را داشته باشید. شما که دوست ندارید به راهنمایی و بازرسی دیگران نیاز بیشتری پیدا کنید. روش های قدیمی و جدید فریب و کلاهبرداری را خوب بدانید. این موارد موجب می شود که یاد بگیرید خود را همیشه فردی زود باور یا خوش بین نشان ندهید. در غیر اینصورت ممکن هست راه را باز کرده تا مورد فریب یا کلاهبرداری دیگران قرار بگیرید. راستی حواستان باشد که یک فریب کوچک ولی در دفعات زیاد ممکن است یک کلاهبرداری بزرگ و غیر قابل باور را برایتان به همراه داشته باشد.

5- یک درز کوچک یا ورشکستگی بزرگ

شما باید برای رفع ضررهای کوچک از یک مشاور یا متخصص مشورت بگیرید تا وضعیت کار خود را به یک فاجعه بزرگ تبدیل نکنید. شما باید به شریک و زیر دستان خود گوشزد کنید که ضرر را حتی کوچک به شما گزارش دهند. تفاوتی نمیکند ابتدای کار، تقصیر از طرف آنها بوده یا نبوده است. در غیر اینصورت ممکن هست انها از لحاظ اخلاقی یا حتی حقوقی به عنوان اهمال کار یا سهل انگار لقب بگیرند. اشتباه یا کوتاهی آنها ممکن هست به یک فاجعه بزرگ مانند ورشکستگی شما تبدیل شود. آن زمان دیگر دانستن یا مشاوره گرفتن برای حقوق و تکالیف خود به عنوان یک ورشکسته اگر چه لازم ولی بسیار تلخ خواهد بود. 

ممنون میشم از نظرات مفید شما استفاده کنم