برای خرید یک کارواش خانگی به چه ویژگی هایی باید توجه کنیم؟

چقدر برای شما نظافت محیط و حیاط  منزل و خودرو مهم است؟ اگر به دنبال یک وسیله می باشید که برای شستشو این امور استفاده کنید، کارواش خانگی برای شما ضروری می باشد. کارواش خانگی با قابلیت پاشش آب با فشار قوی کارایی بسیار موثر در شستشو، نظافت سطوح و شستشو خودرو در بسیار از منازل است. این کارواش ها بیشترین میزان صرفه جویی در آب و مواد شوینده را دارا هستند که توانایی پاکیزگی در کمترین زمان را دارند.

کارواش خانگی
کارواش خانگی
کارواش خانگی

امام برای خرید و انتخاب یک کارواش خانگی مناسب باید به یک سری نکات و ویژگی ها توجه کنید که با توجه به نیاز و کاری که از یک کارواش انتظار دارید، آن را خریداری کنید کنید. برای انتخاب یک کارواش چندین عامل موثر می باشند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید میزان مصرف و نیاز شما به کارواش می باشد. به این صورت که هر دستگاه با توان و قدرت های متفاوتی وجود دارد و میزان فشار خروجی آن ها متفاوت می باشد که این در انتخاب دستگاه و میزان قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.

کاروا خانگی آروا
کاروا خانگی آروا
کاروا خانگی آروا

قدرت فشار آب نقش مهمی در از بین بردن آثار کثیفی و لکه ها در سطوح دارد. به این گونه که هر چقدر میزان بار دستگاه بالاتر باشد، قدرت از بین بردن و تمیز کردن کارواش بالاتر می باشد. بار واحد اندازه گیری میزان فشار خروجی دستگاه می باشد.

یکی از مواردی که که در خرید کارواش باید در مشخصات آن بهش توجه کنید، میزان اب خروجی (دبی) دستگاه است. که میزان پاک کنندگی و شویندگی دستگاه را تعیین می کند. فشار آب دستگاه جهت از بین بردن لکه ها استفاده می شود و جریان آب کثیفی ها را از سطوح جدا می کند.

کارواش های خانگی در دو نوع عرضه می شوند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند. کارواش های خانگی دارای دو مدل موتور دینامی و ذغالی هستند که تفاوت مهمی باهم دارند و کارکرد و عملکرد این دو مدل متفاوت می باشد.

کارواش دینامی رونیکس
کارواش دینامی رونیکس
کارواش دینامی رونیکس

موتورهای دینامی دارای طول عمر و دوام بالاتری می باشند و مناسب مصارف صنعتی و خانگی هستند و از طرفی دارای سر و صدای کمتری می باشند و برای کارهای طولانی مدت بیشتر مناسب هستند. اما یک مزیت منفی این نوع موتورها دارای بودن وزن سنگین آن ها هستند که برای جا به جایی کردن و حمل مداوم آن سخت باشد.

اما موتورهای ذغالی دارای وزن سبک و قابل حمل می باشند و مناسب مصارف خانگی و کارهای عمومی می باشند. این موتورها دارای قیمت پائین تری نسبت به موتورهای دینامی هستند اما از طرفی میزان استهلاک و سر صدا آن ها به موتورهای دینامی بیشتر می باشد و نیازمند تعویض ذغال حداقل یک بار در سال هستند.

از دیگر مواردی که در انتخاب کارواش موثر می باشد نحوه جا به جایی و قابلیت حمل آن است اگر شما به نیاز به جا به جایی کارواش در محیط منزل یا کارتان دارید باید به ویژگی هایی مانند سبک و قابل حمل بودن دستگاه و دارای چرخ در زیر کارواش توجه کنید.

Image for post
Image for post

اما اگر به دنبال خرید یک کارواش خانگی با کیفیت و قدرت هستید و میخواهید مدل های مختلف و متفاوت را بررسی کنید و از نمایندگی برند های معتبر خرید کنید می تونید به فروشگاه کالای فنی سر بزنید. فروشگاه کالای با ارائه بهترین قیمت و ضمانت روی انواع ابزارآلات یکی از بهترین فروشگاه های ابزارآلات می باشد.

در پایان ممنون از اینکه این مطلب رو مطالعه کردید، شما هم اگر اطلاعات درباره کارواش و یا تجربه خرید کارواش را داشته اید در قسمت نظرات بنویسید.