معرفی برند های برتر تولید کننده دوچرخه کودک در سال 2021

از دیگر چالش‌های ما با فرزندانمان درگیری بسیار زیاد کودکان با وسایل الکترونیکی از جمله موبایل و تبلت است اما با خرید دوچرخه کودک باکیفیت و جذاب می‌توان به سادگی آن‌ها را از این وسایل الکترونیکی دور کرد. در ادامه به بررسی چند برند مشهور تولید کننده دوچرخه کودک و بچه گانه می‌پردازیم.

Image for post
Image for post

برند های بزرگ تولید کننده دوچرخه کودک :

به طور کلی به دوچرخه هایی در سایز تایر 12، 14، 16، 18، 20 و 24 دوچرخه کودک گفته می‌شود. برند های بسیار زیادی در بازار ایران وجود دارند که طیف گسترده از کیفیت و قیمت دوچرخه کودک را ارائه می‌دهند. توجه داشته باشید برند های دوچرخه کودکی که در ادامه نام برده می‌شوند به ترتیب کیفیت از زیاد به کم دسته بندی می‌شوند

- دوچرخه قناری :

برند قناری یکی از برترین تولید کنندگان دوچرخه کودک در دنیا است. کیفیت بالای دوچرخه های کودک قناری و طراحی های خارق العاده آن‌ها باعث جذب کودکان به ورزش کردن می‌شود. با توجه به کیفیت بسیار بالای دوچرخه قناری قیمت دوچرخه های کودک قناری کمی بالاتر از سایر برند های تولید کننده دوچرخه است. اما به این نکته توجه کنید که کیفیت این برند با سایر برند هایی که در ادامه نام برده می‌شوند قابل مقایسه نیست.

2- دوچرخه جاینت :

این برند به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دوچرخه و لوازم دوچرخه در دنیا شناخته می‌شود. طراحی دوچرخه های کودک جاینت در سال 2021 تغییر اساسی داشته است. در این تغییر، وزن دوچرخه های کودک جاینت به حداقل و استقامت و کارایی آن‌ها به حداکثر رسیده است. استفاده از تکنولوژی های برروز دنیا برای طراحی دوچرخه های کودک جاینت و طراحی متفاوت دوچرخه های دخترانه و پسرانه، باعث جلب توجه بیشتر از قبل خریداران به این برند شده است.

3- دوچرخه ویوا :

این برند چینی به عنوان یکی از پرطرفدار ترین برند های دوچرخه کودک و بزرگسال در ایران شناخته می‌شود. برند ویوا کار خود را از سال 1992 آغاز کرد. قیمت بسیار مناسب، کیفیت بالا و وزن کم از ویژگی های دوچرخه کودک ویوا است. اگر شما به دنبال خرید دوچرخه بزگسال هم باشید، دوچرخه ویوا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

4- دوچرخه فلش :

برندی چینی، کیفیت خارق العاده و ارائه دوچرخه ارزان قیمت همگی را می‌توان در دوچرخه های برند فلش دید. محصولات این برند به خصوص در سایز 24 بالاترین کیفیت را در کنار کمترین قیمت به شما ارائه می‌دهند.

5- دوچرخه راپیدو :

از دیگر برند های مطرح در زمینه دوچرخه کودک در ایران، برند راپیدو است. دوچرخه های کودک برند راپیدو همگی تولید چین هستند. چینی بودن این برند تاثیری در کیفیت دوچرخه های راپیدو ندارد اما قیمت بسیار کم دوچرخه های کودک راپیدو، دوچرخه های این برند را به یکی از بهترین گزینه های خرید دوچرخه کودک تبدیل کرده است.

6- دوچرخه بونیتو :

اگر به دنبال خرید دوچرخه کودک دنده ای هستید، این برند می‌‎‌تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد. دوچرخه های دنده ای این برند با استفاده از آلومینیویم و استیل طراحی وتولید می‌شود. استفاده از سیستم دنده اصولی و باکیفیت تاثیر شگرفی در جذب فرزند شما به دوچرخه سواری دارد. مهم ترین ویژگی دوچرخه های کودک بونیتو، قمیت بسیار کم این محصولات است.

دوچرخه کودکانه چه سایزهایی دارد؟

حین خرید دوچرخه کودک باید به مهمترین ملاک یعنی اندازه و سایز دوچرخه به شدت توجه کنید تا فرزند شما بتواند حداقل تا 5 سال از آن دوچرخه استفاده کند و به خوبی این ورزش را ادامه دهد. در بازار ایران و جهان اکثر کمپانی ها و شرکتهای دوچرخه سازی طبق آمار جهانی و بررسی های زیاد دوچرخه های کودکانه را در 5 سایز  تولید و به فروش میرسانند. از این رو شما این دیدگاه را دارید که باید طبق این 5 سایز دوچرخه را برای فرزندتان انتخاب کنید. گفتنی است که سایزهای دوچرخه بر اساس طوقه آن محاسبه میشود. در ادامه به شما این 5 سایز از دوچرخه کوچک را توضیح خواهیم داد تا با دیدگاهی باز به سراغ انتخاب سایز دوچرخه بروید.

  1. دوچرخه بچگانه سایز 12 اینچ:

 دوچرخه کودکانه سایز 12 مخصوص ان دسته از کودکانی است که وزنی متعادل دارند و قدی معادل 90 الی 100 سانتی متر را دارند در نتیجه میتوان تشخیص داد که این سری دوچرخه ها برای سنین 2 تا 10 سال مناسب است.

  1. دوچرخه کودک سایز 14 اینچ:

دوچرخه کودک سایز 14 برای دختر، پسرانی است که قد 100 الی 120 سانتی متر که مناسب سنین 4 تا 11 سال است و برای  کودکان خاص است.  برای همین دوچرخه هایی که در این سایز تولید میشوند محدود و کمیاب هستند .

  1. دوچرخه کودکانه سایز 16 اینچ:

 در این سایز از دوچرخه ها قطعات و برندهای زیادی موجود است زیرا اکثر کودکان با سنین 7 تا 13 سال از این سایز دوچرخه استفاده میکنند. از همین جهت، برای اینکه در میان برندهای گوناگون سردرگم نشوید سایت دوچرخستان به شما پیشنهاد میکند تا دوچرخه سایز 16 اینچ را از میان برندهای قناری و ویوا انتخاب کنید تا خریدی موفق داشته باشید.

  1. دوچرخه بچگانه سایز 18 اینچ:

دوچرخه های طراحی شده در سایز 18 بسیار جذاب تر از سایز های کوچکتر هستند به دلیل اینکه، در این سایز کودکان 8 الی 14 سال میبایست به سراغ این سری دوچرخه ها بیایند و بیشترین چیزی که آنها را جلب میکند طراحی و رنگبندی آن است. برای همین اکثر شرکتها برای اینکه نظر اکثر خانواده هارا جلب کنند در کنار طراحی جذاب از سیستم دنده و آپشنهای ویژه استفاده میکنند.

  1. دوچرخه کودک سایز 20 اینچ:

دوچرخه های سایز 20 مخصوص کودکان با سنین 10 سال تا 15 سال ساخته شده است تا بتوانند به خوبی بدون چرخهای کمکی به دوچرخه سواری خود در نقاط شهری به کاوش بپردازند. از این رو شرکتها دوچرخه سواری مانند: ویوا و جاینت بر روی دوچرخه های کودکانه خود از سیستم دنده باکیفیت استفاده میکنند.

منبع: