انواع درآمد دلاری

از دید ایرانی اکسپرت، برای کسب درآمد دلاری چندین راه وجود دارد که در این مقاله به بررسی چند مورد می‌پردازیم؛

کسب درآمد دلاری از فروش ایبوک در سایت آمازون​​​​​​​

یکی از راه‏های کسب درآمد دلاری از اینترنت، فروش کتاب های الکترونیکی در سایت فروشگاهی آمازون، بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان است. در آمازون امکان فروش کتاب های الکترونیکی فراهم است و از آنجایی که فروش اطلاعات و آموزش هم نوعی درآمدزایی به حساب می‏آید، میتوانید کتاب خود را نوشته و به سراسر جهان عرضه کنید. با جستجو در آمازون میبینید که کتاب هایی حتی به زبان فارسی به فروش میرسد. مانند کتاب‏های: دنیای دنیا، تاجر دیروز تاجر امروز، اصطلاحات پزشکی، الفبای فارسی و...
از دیدگاه ایرانی اکسپرت محتوا، نگارش، جمع‏بندی، طراحی و نهایتا تدوین و مارکتینگ ای‏بوک دانش و مهارت خاص خود را می طلبد.

کسب درآمد دلاری از یوتیوب

از دید ایرانی اکسپرت راه دیگر کسب درآمد دلاری، تولید محتوا در یوتیوب است. یوتیوب حاضر است در ازای دیده شدن ویدیوهای شما، هزینه پرداخت کند. البته برای کسانیکه مقیم ایران هستند کمی سخت است، چراکه حتما باید حساب Google AdSense داشت و از ایران تقریبا غیرممکن است. و حتما باید معتمدی در خارج از کشور این کار را برایتان انجام دهد.

چقدر میدهد؟ اولا کانال شما باید حداقل 1000 عضو فعال داشته باشد، دوم ویدیوهای شما مجموعا باید حداقل 4000 دقیقه دیده شده باشند. سوم حتما حساب Google AdSense داشته باشید چراکه درآمد از طریق گوگل ادسنس واریز میشود. اکنون باید حساب تان را فعال کنید. سپس ویدیوهای بهتر تولید کنید تا بازدیدها افزایش یابد.

 

Image for post
Image for post

 

ایرانی اکسپرت

کسب درآمد دلاری از باینری آپشن

یکی دیگر از روش های کسب درآمد دلاری، از سیستم های باینری آپشن است. باینری آپشن یک بازار جدید مالی است و نیاز است به قوانین آن مسلط باشید. اصول کلی آن بر اصل دودویی و پیش بینی آینده است، پس درصورت پیش بینی اشتباه شکست در پیش است.

وبسایت‏ها و بروکرهای زیادی در فارکس و کریپتوکارنسی هستند که می توان با عضویت در آنها وارد معاملات باینری آپشن شد و کسب درآمد دلاری را شروع کرد. کسب درآمد دلاری از باینری آپشن بر مبنای دو جهت است: خرید و فروش. وقتی شرکتها یا رمزارزها در حال خرید و فروش هستند باید پیش‌بینی کنید که به سود می رسند یا نه. اگر پیش بینی درست باشد، سود به حسابتان واریز می شود. برای کسب درآمد از این سیستم اول به کامپیوتر و اینترنت و سپس دانش و تجربه نیاز دارید.

کسب درآمد اینترنتی دلاری از فروش آموزش

یکی دیگر از روش های کسب درآمد دلاری، تولید و فروش آموزش های فارسی است. وب‏سایت های خارجی زیادی هستند که این امکان را به کاربران می دهند تا دوره هایشان را به فروش برسانند. در این سایت ها افراد زیادی هستند که مهارت و تخصص شان را به دوره آموزشی تبدیل کرده و می‏فروشند، همچنین مدرسان ایرانی بسیاری به چشم می خورد که مورد استقبال دنیا قرار گرفته اند.

اگر شما در هر زمینه مهارت و تخصص دارید میتوانید مهارت تان را به دوره‌های آموزشی تبدیل کنید و به فروش برسانید. اگر هم به زبان انگلیسی تسلط دارید می توانید دوره های آموزشی را به زبان انگلیسی تولید کرده و به فروش برسانید. ایرانی اکسپرت سایت های یودمی (Udemy) و لیندا (Linda) را به شما معرفی می کند. نکنه آخر اینکه تولید و فروش دوره آموزشی نیاز به تخصص، تجربه و قدرت انتقال دانش و همچنین بازار دارد. ما در ایرانی اکسپرت دوره هایی را آماده کرده ایم و بزودی اطلاعات جدیدی در این راستا تقدیم خواهیم کرد.

کسب درآمد به دلار از طریق سیستم همکاری در فروش

یکی از راه های محبوب کسب درآمد دلاری راه اندازی سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ است. این سیستم مدلی از کسب و کار است که شما محصولات و کالای دیگران را می فروشید و به ازای هر فروش مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت میکنید. سایت هایی مثل علی بابا، آمازون، کلیک بانک و…

ایرانی اکسپرت توصیه میکند بعنوان گام اول، یک وبسایت انگلیسی راه اندازی کنید و با محتوای بسیار قوی کاربران زیادی را جذب کنید و سپس اقدام به همکاری در فروش فروشگاه های برتر کنید. چالش های مسیر را مخصوصا چالش های مربوط به تحریم ها را پیش از استارت بشناسید.

نکته: روش های دیگر درآمدی من جمله رمزارزها، NFT ها، متاورس و... هست که در مقالات بعدی شرح داده خواهد شد.