راهنمای خرید آپارتمان در یونان - قیمت در سال 2023

Image for post
Image for post

مناظر طبیعی، تاریخ و فرهنگ و رسوم یونان همواره توجه گردشگران را در طول سال ها به خود جلب کرده است. یونان علاوه بر زیبایی های طبیعی و بناهای دیدنی باستانی، شرایط جذابی را برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات ارائه میدهد. در این مقاله از استارگیت، ما به موضوع خرید و قیمت آپارتمان در یونان در سال 2023 می پردازیم. همچنین موقعیت یونان به عنوان یک مرکز سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و پیچیدگی های فرآیند خرید را بررسی خواهیم کرد.

یونان در بازار املاک و مستغلات قیمت های رقابتی داشته که این مورد موجب میشود برای خرید آپارتمان گزینه بهتری نسبت به بقیه کشور های اتحادیه اروپا باشد. فرقی نمیکند قصد شما خرید یک آپارتمان باشد یا یک خانه ویلایی؛ یونان در هر مورد از آنها گزینه های متنوعی با قیمت اقتصادی تر نسبت به کشور های همسایه خود به شما ارائه خواهد داد. تنوع آپارتمان های یونان از آپارتمان های حومه شهر تا قلب آتن موجب شده تا سرمایه گذاران و خریداران با بودجه و سلیقه های گوناگون بتوانند نسبت به خرید آپارتمان دلخواه و مد نظر خود اقدام کنند. این ویژگی خوب به شما اطمینان میدهد که با سرمایه های مختلف و سیلقه خاص نیز میتوانید در یونان آپارتمان خریداری کنید.

قیمت آپارتمان در یونان با توجه به عوامل مختلف تا حد زیادی میتواند متغیر باشد. مهمترین فاکتور در این قیمت، موقعیت مکانی و جغرافیایی آپارتمان است. هر چه آپارتمان نزدیک تر به مناطق توریستی نظیر آتن و سانتورینی باشد، به خاطر تقاضای زیاد خرید های داخلی یا خارجی، قیمت آپارتمان ها افزایش می یابد. علاوه بر این، شرایط اقتصادی هم نقش زیادی در قیمت آپارتمان ها خواهد داشت. به عنوان مثال هنگام رکود اقتصادی، شاید قیمت ها کمی کاهش پید کند اما در رشد اقتصادی قطعا قیمت ها بیشتر خواهد شد.

معیار مهم دیگری که تاثیر مستقیم بر قیمت آپارتمان در یونان دارد، متراژ و امکانات آپاراتمان میباشد. این امکانات شامل پارکینگ، انباری و... میشود. وجود هر یک از این امکانات طبیعتا بر قیمت آپارتمان اضافه میکند. بر اساس تمام این مواردی که تا اینجا ذکر شد، قیمت آپارتمان در یونان در مناطق مرکز شهر از 3200 یورو تا 4500 یورو میباشد و در مناطق ساحلی قیمت هر متر بیش از 5000 یورو است.

برای اجاره آپارتمان در یونان نیز قیمت ها در مناطق مرکز شهر معمولا از متری 10 تا 14 یورو میباشد که این قمیت هم با توجه به نوع آپارتمان و امکانات آن میتواند متفاوت باشد.