روش آماده سازی چسب کاشی

بهترین روش آماده سازی چسب کاشی و سرامیک چیست؟ در ادامه مطلب با نکات مهم آماده سازی و طرز استفاده از چسب کاشی و سرامیک آشنا می‌شوید. چسب‌های کاشی و سرامیک امروزه  یکی از بهترین مصالح برای نصب کاشی و سرامیک هستند که علاوه بر این که می‌توان از آن‌ها برای نصب کاشی و سرامیک استفاده کرد، برای ترمیم و باز سازی کاشی و سرامیک‌های آسیب دیده مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از چسب برای نصب کاشی و سرامیک باعث ساده‌تر شدن، سریع‌تر شدن و کیفیت بهتر نصب کاشی و سرامیک شما خواهد شد و با اطمینان خاطر می‌توان گفت که استفاده از چسب برای نصب کاشی و سرامیک از سایر روش‌ها مانند کار کردن کاشی و سرامیک به صورت دوغابی بسیار بهتر است و دردسر کمتری هم دارد.

طرز استفاده از چسب کاشی

اولین مسئله‌ای که حائز اهمیت است و نیاز به توجه دارد، این است که سطح زیرین کار شما باید کاملا مسطح و محکم باشد. در برخی موارد دیوارهای گچی و کاه گلی آنچنان استحکام و مقاومت بالایی ندارند و نصب کاشی و سرامیک خصوصا با چسب بر روی این نوع دیوارها صحیح نیست. زیرا استحکام و چسبندگی بر روی این نوع دیوارها کم شده و بعد از گذشت مدت زمانی ممکن است کاشی و سرامیک شل شده و کنده شود. برای استفاده از چسب پودری یا خمیری بهتر است دستور‌العمل مندرج بر روی بسته بندی هر چسب را مطالعه کنید و چسب را با توجه به این راهنمایی با آب مخلوط کنید و یا این که مستقیما از خود چسب خمیری شکل استفاده کنید. برای استفاده مستقیم از چسب خمیری دردسری نخواهید داشت و فقط کافی است چسب را به وسیله ماله شانه دار بر روی سطح بکشید و سپس کاشی یا سرامیک مد نظر خود را بچسبانید. 

Image for post
Image for post

نکات مهم در استفاده از چسب کاشی و سرامیک

  • در صورتی که قصد دارید از چسب کاشی پودری یا خمیری بر روی دیوار گچی یا کاه گلی استفاده کنید، ابتدا لازم است لایه زیرین را بتراشید و سپس از سیمان به صورت پلاستر استفاده کنید. در این صورت کاشی و سرامیک شما دوام و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. 
  • از دیگر نکات مهم در استفاده از چسب کاشی و سرامیک این است که حتما به دمای لازم برای نصب کاشی که بر روی چسب توسط شرکت سازنده پیشنهاد داده شده است، دقت کنید. زیرا اگر در دمای پایین‌تر از چسب کاشی و سرامیک استفاده کنید ممکن است به مشکل بخورید. 
  • همانطور که می‌دانید در بازار چسب ارزان و با کیفیت پایین زیادی وجود دارد. بهتر است همیشه نسبت به خرید بهترین چسب کاشی اقدام کنید که انواع آن را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی چسب سنتر با قیمت مناسب تهیه کنید. زیرا در صورتی که از چسب‌های بی کیفیت و ارزان استفاده کنید ممکن است در طولانی مدت چسبندگی چسب از بین برود و استحکام کاشی و سرامیک از بین برود. با این اتفاق تمامی هزینه شما برای خرید چسب و نصب کاشی و سرامیک هدر می‌رود. 
  • حتما دستور العمل‌ها و نکات مهمی که شرکت سازنده چسب روی بسته بندی‌های خود در اختیار شما قرار داده است دقت کافی داشته باشید.
  • اگر می‌خواهید نتیجه بهتری بگیرید، یکی از روش‌های مناسب این است که سطح مورد نظر خود را قبل از استفاده از چسب تیشه کاری کنید.

طرز استفاده از چسب خمیری کاشی و سرامیک

چسب خمیری معمولا به صورت آماده تهیه شده است. به این معنی که چسب بعد از خرید و در هنگام استفاده نیازی به مخلوط شدن با چیزی ندارد. از این چسب به صورت مستقیم برای چسباندن کاشی و سرامیک بر روی سطح بتنی، سیمانی و یا حتی ترمیم کاشی‌های قدیمی می‌توان استفاده کرد. چسب خمیری دارای قدرت چسبندگی زیادی است و در صورت خشک شدن کاملا غیر قابل نفوذ بوده و در برابر آب مقاوم است. 

طرز استفاده از چسب پودری کاشی و سرامیک

با توجه به نام این چسب‌ها می‌توان به راحتی متوجه شد که این چسب به صورت پودری است و در صورت استفاده باید به آن آب اضافه کرد.  این چسب‌های پودری به علت ترکیبات خاص خود، بعد از خشک شدن بسیار محکم و غیر قابل نفوذ هستند. همین ویژگی سبب می‌شود که استفاده از چسب پودری برای کف ساختمان‌ها بهترین انتخاب باشد.