پرستار سالمند پوشکی درمنزل (شبانه روزی)

نگه داری و مراقبت از سالمندان پوشکی، علاوه بر اینکه شرایط خاص و متفاوتی می باشد، به وضعیت بهداشت و سلامت سالمند نیز مربوط می شود.

حضور یک پرستار پوشکی در منزل و کمک کردن به سالمندان علاوه بر خدماتی که به سالمند و خانواده اش می رساند، آرامش را به خانه برمی گرداند.

سالمندان پوشکی، سالمندانی هستند که به دلیل ناتوانی جسمانی خود در انجام مراقبت و نظافت شخصی خود به مراقب نیاز دارند.

موسسه پرستاری مهرگان نو علاوه بر خدمات پرستار سالمند، خدمات پرستاری از سالمندان پوشکی را نیز به خانواده های محترم ارائه می دهد.

 تعویض پوشینه سالمند

Image for post
Image for post

معمولا بی اختیاری در ادرار یا از کهولت سن می باشد یا در اثر بیماری های حاد اتفاق می افتد و باعث می شود که فرد نیاز به پوشک های بهداشتی داشته باشد.

چه چیزهایی برای تعویض پوشینه سالمندان نیاز دارید

دستکش یکبار مصرف استریل

 پوشینه تمیز برای بزرگسالان

یک کیسه زباله 

دستمال مرطوب یا پاک کننده پوست 

کرم، پماد یا لوسیون نرم کننده بدن

مراحل تعویض پوشینه سالمند

در هنگام عوض کردن پوشینه بزرگسال ابتدا باید دست های خود را با مواد شوینده شست و شو دهید و همیشه هنگام عوض کردن پوشینه از دستکش استفاده کنید .

در مرحله بعد پوشینه را از سمت درازا و به طرف داخل تا بزنید طوری که پشت پوشینه به سمت بیرون باشد  و سعی کنید داخل آنرا لمس نکنید چون سریع به خودش میکروب می گیرد و باعث بوجود آمدن بیماریهای پوستی می شود .

در مرحله بعد سالمند را به پهلو بخوابانید طوری که پشتش به شما باشد آنگاه پوشینه تا خورده را در بین پاهای سالمند قرار دهید و پوشینه ی تا شده را باز کنید تا باسن فرد کاملا پوشیده شود.

در مرحله بعد سالمند را به پشت غَلت داده طوری که صورت فرد رو به بالا باشد.

در مرحله بعد پرستار سالمند باید جلوی پوشینه را تنظیم کرده. در این مرحله دقت داشته باشید که پوشینه چین نخورد چون چین خوردگی خراش بر روی پوست می اندازد و باعث اذیت شدن پوست سالمند می شود .

در مرحله بعد قسمت پشت پوشینه را به قسمت جلو چسبانده .  طوری باید چسبیده شود که پوشینه کاملا کمر سالمند را بگیرد و مطمئن شوید سالمند کاملا راحت است و نه زیاد سفت می باشد و نه زیاد شل .

در مرحله آخر پرستار سالمند باید با انگشت لبه های پوشینه را چک کند که نه شل باشد که باعث نشتی ادرار شود و نه سفت که باعث اذیت شدن سالمند شود.

پوشینه ای را که تعویض نموده اید در یک کیسه زباله پلاستیکی برای دفع قرار دهید ( اما هنوز کیسه را نمیبندید )

با استفاده از دستمال مرطوبی که از قبل با استفاده از مواد مخصوص مرطوب شده است، یا پاک کننده های پوستی و پارچه های یکبار مصرف ، ناحیه تناسلی فرد را از جلو به سمت عقب تا حد امکان تمیز کنید.

برای مرطوب کردن و محافظت از پوست، کرم لوسیون نرم کننده، را روی ناحیه تناسلی سالمند پوشکی بمالید.

نکات مهم در مورد پوشینه سالمندان 

Image for post
Image for post

پرستاران سالمند و خانواده ها به این نکته دقت داشته باشند که پوشینه را به درستی انتخاب کنند که نه بزرگ باشد و نه کوچیک .

در هنگام تعویض حتما لبه های پوشینه به سمت بیرون باشد .

چسب های بالایی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت پایین باشد تا کمر را محکم بگیرد .

چسب های پایینی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت بالا باشد .

هزینه ی پرستاری و مراقبت از سالمندان پوشکی در منزل 

Image for post
Image for post

 مراقبت و پرستاری از سالمندان پوشکی به علت سختی کار و شرایط متفاوت از قیمت های بالایی نسبت به مراقبت های دیگر برخوردار می باشد. چرا که  به شرایط سالمندان نیز بستگی دارد چون بعضی از سالمندان پوشک آنها را باید در زمان های کوتاه عوض کرد و بعضی از سالمندان نیز این گونه نیستند . این شرایط متفاوت می تواند تاثیرات مختلفی بر حقوق یک پرستار سالمند بگذارد . شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.

منبع: