قیمت لمینت سرامیکی دندان ۱۴۰۰

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

لمینت دندان سرامیکی یک پوسته نازک است که برای هر فرد به صورت سفارشی ساخته شده و روی دندان قرار می گیرد. لمینت سرامیکی ویژگی هایی دارد که آن را به یک انتخاب عالی برای اصلاح طرح لبخند تبدیل کرده است. لمینت دندان سرامیکی قوی و ماندگار است (طول عمر لمینت دندان بین 15 تا 20 سال می باشد) ، صاف (سطح شفاف ظاهری طبیعی را فراهم می کند)، همچنین لمینت سرامیکی دندان به راحتی لکه نمی گیرد. مهمترین مزیت لمینت دندان سرامیکی زیباسازی فوق العاده ی لبخند می باشد و دلیل اصلی افراد برای دریافت لمینت دندان سرامیکی نیز همین می باشد.

قیمت لمینت دندان در سال 1400

Image for post
Image for post

قیمت لمینت دندان در سال 1400 جزء اولین پرسش ها پس از آشنایی با این نوع روش زیبایی دندانها، می باشد. آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که علاوه بر قیمت لمینت باید دندانپزشک متخصص زیبایی را با نهایت دقت انتخاب کنیم.

لازم به ذکر است که با در نظر گرفتن وضعیت سلامت دهان و دندان هر فرد که تنها با معاینه دندانپزشک قابل بررسی است. نوع درمان مورد نیاز و نوع لمینت هایی که دندانپزشک معالج برای وی تجویز می کند، قیمت لمینت های سرامیکی با یکدیگر متفاوت خواهد بود. این لمینت های سرامیکی به چند دسته تقسیم بندی می شوند که عبارت است:

  • لمینت های سرامیکی اکسید آلومینیوم
  • لمینت های سرامیکی دی سیلیکات لیتیوم
  • لمینت های سرامیکی تقویت شده به وسیله لوسایت
  • لمینت های سرامیکی فلدسپاتیک
  • لمینت های سرامیکی کوارتز ساختگی
  • لمینت لومینیرز
  • لمینت های سرامیکی زیرکونیا ( طراحی شده با دستگاه CAD-CAM)

تفاوت این لمینت های سرامیکی در مقاومت  آنها در برابر فشار وارده، تطبیق دادن آنها روی دندان و هزینه ساخت آنهاست. در ادامه این مقاله سعی بر آن شده که شرح مختصری از عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان را برای شما ارائه دهیم تا انتخاب و تصمیم درستی برای انجام لمینت دندان داشته باشید.

مزایای لمینت سرامیکی

رنگ این نوع لمینت ثابت بوده و با مرقبت های ساده و روتین که برای دندانهای طبیعی انجام می شود، می توان همواره یک لبخند زیبا داشت. افراد سیگاری نیز می توانند از این روش برای داشتن دندان هایی زیبا استفاده کنند به شرطی که مرتب مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنند. یکی از تفاوت های لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی نیز در این مورد است که لمینت کامپوزیتی بعد از 6 ماه تغییر رنگ میدهد و نیاز به مراجعات دوره برای پولیش دارد. همچنین مقاومت لمینت کامپوزیتی کمتر بوده و شکننده هستند. اما لمینت سرامیکی با وجود ضخامت کمتر، استحکام بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی دارد.

نصب لمینت بسیار راحت و آسان بوده و نیازی به تغییرات شدید در شکل دندان ها نیست. پس از نصب ظاهر دندان مانند حالت دندان های طبیعی است.

بجز کاربرد زیبایی، از لمینت سرامیکی برای درمان پوسیدگی نیز استفاده می شود.

هزینه لمینت دندان

Image for post
Image for post

یکی از فاکتورهایی که در قیمت لمینت سرامیکی موثر است، هزینه مواد استفاده شده برای ساخت روکش های لمینت می باشد. با توجه به میزان ناهنجاری های دندان های فرد، ممکن است فرایند نصب طاقت فرسا و زمان بر باشد که در قیمت گذاری تاثیرگذار خواهد بود. برای ایجاد بستر مناسب جهت قرارگیری ونیرها روی دندان، دندانپزشک دندان های بیماران را پاکسازی کرده و سپس قالبی از آن ها تهیه می کند. معمولا بین سه الی چهارهفته زمان لازم است که قالب های لمینت برای ساخت نهایی به لابراتور فرستاده شود. نوع برند لمینت سرامیکی و تعداد دندان هایی که قرار است لمینت شوند، در قیمت آن موثر خواهد بود. همچنین موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی و میزان ناهنجاری های دندان، همگی در هزینه ی لمینت کردن موثر هستند. بیمه هزینه درمان لمینت دندان را تقبل نمی کند و تمامی آن باید توسط خود بیمار پرداخت نمی شود.

موارد کاربرد پرسلن ونیر (لمینیت سرامیکی)

همانگونه که اشاره کردیم، لمینیت سرامیکی دارای مزایای بسیار زیادی است و سبب شده تا برای جامعه هدف خود مناسب باشد. لمینیت‌های سرامیکی عموماً برای زیبایی و اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شوند. این روش می‌توانند به سادگی عیوب مختلف دندان‌ها را پوشش دهند و لبخندی زیبا را به افراد بدهند. از طرفی رنگ این لمینیت‌ها عموماً طبیعی بوده و در برابر تغییر رنگ و آسیب‌های مختلف مقاومت بالایی دارند و به همین جهت گزینه‌ای مناسب برای زیبایی هستند.

مازاد بر این لمینیت‌ها می‌توانند دندان‌هایی که کج شده یا زاویه‌شان تغییر کرده باشد را هم اصلاح نماید. در این حالت دندانپزشک با ساخت یک لمینیت متناسب با زاویه اصلی می‌تواند این موضوع را بر طرف نماید. رفع مشکل ساییدگی دندان، بدرنگی دندان، پریدگی لبه، آسیب دیدگی و… از دیگر مواردی است که می‌توان به وسیله لمینیت آن را بر طرف کرد.

در این حالت دندان پزشک مشکل دندان شما را بررسی کرده و بر اساس شکل ساختاری دندان‌های شما، لمینیت ویژه برای آن‌ها آماده می‌کند. با قرار دادن این لمینیت، شکل ساختاری دندان‌ها مرتب می‌شود. این موضوع سبب شده تا میزان تقاضای زیادی برای لمینیت سرامیکی بوجود بیاید.

رفع مشکل ظاهری دندان‌های کوتاه از مهم‌ترین مواردی است که به وسیله لمینیت سرامیکی بر طرف می‌شود. لمینیت‌ها می‌توانند اندازه‌های طبیعی را به دندان‌ها بدهند و ساختار دندان‌هایی که کوتاه‌تر یا نامناسب هستند را اصلاح نمایند. این فاکتور کمک می‌کند تا عدم توازن اندازه در بین دندان‌های شما از بین برود.

منبع: