خانه / فروشگاه / خرید جزوه کامل قیود زیست پیش دانشگاهی

خرید جزوه کامل قیود زیست پیش دانشگاهی

گزیده ای از سیستم خواندن یک کنکوری که زیست رو 97 زد !

اهمیت درس زیست شناسی

همونطور که خودتون میدونین درس زیست شناسی یکی از مهم ترین درسها تو کنکورتون محسوب میشه و با داشتن ضریب ۱۲,ضریب خیلی زیادی رو از آنه خودش کرده.

در کنکور سراسری تعداد سوالات این درس ۵۰ومدت پاسخگویی ۳۶دقیقه است.دراین درس ۵۴تا۵۶ درصد سوالات کنکور ازدروس پایه و ۴۴تا۴۶ درصد ازدروس پیش دانشگاهی است

و باید به این نکته هم توجه کنید که حتی اگه بقیه درسها را درصد متوسطی زده باشین ولی زیست رو با درصد خوبی زده باشین  تراز و رتبه ی خوبی رو کسب میکنید,من خودم چنین تجربه ای رو در کنکور داشتم و با زدن درصد زیست ۹۷ و در حالی که بقیه ی درس هامو حدودا ۵۵ زدم با رتبه ی یکی از دوستام که میانگین درسهاش ۷۰ بود و زیست رو ۶۵ زده حدودا ۱۴ رتبه فاصله داشتیم!پس این نشون میده که این درس چقد میتونه در آینده ی شما تاثیر گذار باشه
به همین خاطر پیشنهاد من به شما اینه که در طول دوره ی کنکور,نسبتا وقت پیشتری رو برای زیست اختصاص بدید,یعنی شما میتونین کم کم وقت خواندن این درس رو بیشتر کنین و بالتبع یادگیری و مرور شما بیشتر میشود,هیچ وقت  به طوره یکباره وقت خواندن رو بیشتر نکنید چون ممکنه از درس زده بشین,همچنین بیشتر خواندن زیست دلیلی بر کم خواندن بقیه ی درسها نمیباشد,به بقیه ی درس ها هم باید توجه کنید
پیشنهاد من اینه و روشم رو که  با اون به نتیجه رسیدم رو براتون میگم: نظر من اینه وقتی از تابستون کم کم در حال شروع کردن و خواندن درس ها هستین فقط حدودا  یه مقدار کمی زیست رو بیشتر از بقیه بخونین همینطور که به جلو پیش میرین کم کم وقتش رو زیاد کنین مثلا من تو اواخر پاییز و زمستون تصمیم میگرفتم که توی این هفته ۳الی ۴ فصل جدا از فصلای زیستی که کلا تو برنامم هس بخونم کم کم  که به کنکور نزدیک شدم  تصمیم گرفتم  یک کتاب زیست رو طی ۱ الی ۲ هفته بخونم و همین طور که به کنکور نزدیک میشدم خوندنم بیشتر میشد!

قصدم از این حرفا این نبوده که دقیقا به روش من جلو برید من فقط میگم بهرچه که به کنکور نزدیک میشین برای زیست بیشتر وقت بزارین,این فقط یه روش بود شما میتونین تغییرش بدین یا حتی با یه روش دیگه جلو برین ولی اهمیت این درسو فراموش نکنید
و در آخر اینکه هرکسی هر درسی رو درصد بهتری زده دلیل بر باهوش بودنش نیست فقط بدونین که بیشتر خونده,کسایی هم که زیست رو خوب زدن فقط بیشتر خوندن نه چیز دیگه پس به خودتون ایمان داشته باشین بچه ها !

امروز براتون یک جزوه ی فوق العاده مهم و کاربردی از قیود موجود در کتاب زیست پیش دانشگاهی ، را آماده کردیم که به طور مستقیم و غیر مستقیم قریب به 10 سوال از آن ها طرح خواهند شد . در اینکه باید زیست را به طور مفهومی و با درک عمیق خواند هیچ شکی نیست ولی نمی توان این واقعیت را که بخش اصلی زیست ، حفظیات هستند ، انکار کرد . شاید برایتان جالب باشد که حتی در ریاضیات نیز این حافظه ی ماست که به ما در حل مسائل کمک می کند . بله ما در ریاضیات راه حل مسئله را یاد میگیریم ولی قبل از یادگیری آن در واقع ما آن را حفظ کردیم . خب بگذریم ! سه فصل اخر زیست پیش دانشگاهی ( با کمی چاشنی اغراق ) فقط یه نکته را به ما متذکر می شوند . ” تا می تونی حفظ کن ” .

در این جزوه ما تمامی قیود موجود در کتاب مثل : بیشترین ها ، کمترین ها ، بعضی ، برخی ، نسبتا ، معمولا ، در واقع ، افزایش ، کاهش و … را به طور تمام و کمال نوشتیم ، نه چیزی به اون اضافه و نه چیزی ازش کم کردیم ، فقط و فقط متن کتاب رو نوشتیم . حتما می دونید که تو کنکور چقدر این قیود می تونن آزار دهنده باشن (به قول بروبچ رو اعصابن) فکرش رو بکنین یه سوال رو بلدین حالا بین دوتا گزینه گیر کردین و یکی از گزینه ها حفظیه !!  خب ! اینجاست که دوست دارین صندلی جلسه کنکور رو ، رو سر طراح ( و یا شاید رو سر خودتون) خُرد کنین که خدا چرا این قسمت رو حفظ نکردم ؟؟! .

بله واقعیت این است که در زیست شناسی باید عمیق و مفهومی بخوانیم ولی این به این معنا نیست که باید چیزی را حفظ نکنیم برای مثال همین قیود بدون هیچ قید و شرطی باید حفظ شوند و حفظ شوند و حفظ شوند .

بابت این جزوه زحمات زیادی کشیدیم و قیمت ذکر شده در مقابل زحماتی که کشیدیم بسیار ناچیز است !

کنکوری های عزیز ، شما می توانید چند صفحه ای از این جزوه را به طور رایگان دانلود کنید تا در صورت رضایت بقیه ی جزوه را خریداری کنید .

خرید جزوه کامل قیود زیست پیش دانشگاهی

چند صفحه ای را برایم ورق بزن

پسورد فایل ها

www.percept.ir

و برای خرید کل جزوه روی لینک زیر کلیک کنید !

70,000 ریال – پرداخت و دانلود

همچنین ببینید

دانلود کتاب چشم های آبی (داستانهای کوتاه آمریکای لاتین)

خوان خوسه آره ئولا نویسنده مکزیکی ، که نشری محکم و دارای انسجام دارد و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تایید