خانه / کتاب / ادبیات / دانلود کتاب کشور گشایان قاجار ـ دانلود کشور گشایان قاجار با لینک مستقیم

دانلود کتاب کشور گشایان قاجار ـ دانلود کشور گشایان قاجار با لینک مستقیم

اگر همین یک ماه قبل به من می گفتند که تو روزی تاریخ نویس خواهی شد ، باور کنید از حیرت دهانم باز می ماند و لحظه ای بعد قاه قاه می خندیدم . البته حق داشتم که اینجور بخندم ، چون تا آنجائی که یادم می آید بنده اهل تاریخ نویسی و از این جور کارها نبوده ام.

اما از آن جائی که وقتی قرار باشد کاری صورت بگیرد، مقدماتش فراهم می شود ، من بر اثر مطالعه یک کتاب و سپس یک کشف بسیار مهم ، تاریخ نویس از کار در آمدم آن هم چه تاریخ نویسی . بیا و تماشا کن.

واقعیت از این قرار است . یک روز کتاب « چنین کنند بزرگان » تر جمه آقای « نجف دریا بندری » را مطالعه کردم و از سبک سیاق نوشته آن کتاب خیلی خوشم آمد . این را این جا داشته باشید . چون آن کتاب مقداری به تاریخ ربط داشت به یاد مرحوم « هرو دوت » افتادم . بعد ناگهان کشف کردم که قد من درست یکصدو هشتادو یک سانتی متر است ! حالا اگر از این بنده سئوال بفرمائید که این ها چه ربطی به هم دارند ؟ بنده هم مثل شما نمی دانم ، تنها خداوند تبارک و تعالی می داند و بس ! خلاصه بعد از آن کشف مهم با خودم گفتم : از اسم هرودوت پیدا شد که نباید قدش به بلندی قد من باشد ! بعد فوری نتیجه گرفتم که هرودوت با آن قد کوتاهی که داشته ، توانسته برای مردم ، تاریخ بنویسد ، بنابراین من که قدم از او بلند تر است چرا نتوانم تاریخ بنویسم ؟!

شما حتما می دانید که در وجود انسان رگی است که به نام رگ غیرت ، که اگرچیزی به آن بخورد فوری به جنبش در می آید و آدم را به هر کاری وا می دارد .

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

همچنین ببینید

دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی ـ دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی با لینک مستقیم

دهها سال است که زبان شناسان ، زبان های چون انگلیسی را از هر نظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *