خانه / کتاب / آشپزی / دانلود کتاب واژه نامۀ تغذیه ـ دانلود کتاب واژه نامۀ تغذیه با لینک مستقیم

دانلود کتاب واژه نامۀ تغذیه ـ دانلود کتاب واژه نامۀ تغذیه با لینک مستقیم

پیشگفتار

دانش تغذیه که یکی از عوامل جدید است در سالهای اخیر توسعه زیادی یافته است . بکمک این علم می توان از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرده و تعداد زیادی از آنها را نیز درمان کرد.

علم تغذیه در سالهای اخیر در کشورمان بسیار پیشرفت داشته و تقریبا شناخته شده می باشد . کتابهای متعددی دراین زمینه انتشار یافته و از طریق مطبوعات و سایر رسانه های همگانی نیز در این مورد زیاد صحبت شده و توجه افراد با اندازه کافی به آن جلب شده و ازطرف دیگر در چند سال گذشته تلاش شده تا توجه افراد به کتاب و کتابخوانی و تمایل به کسب اطلاعات و تازه های علمی و غیر علمی افزایش یابد .

مؤلف سعی کرده است تا واژه های مربوط به تغذیه و نیز واژه های پزشکی که به طریقی به تغذیه مربوط می شود را گردآوری کرده و با عبارتی ساده جهت اطلاع در اختیار افرادی که تخصصی در علم تغذیه ندارند قرار دهد. تابحال چنین کتابی به زبان فارسی در دسترس نبوده است . درسایر واژه نامه هائی  که در دسترس می باشند و کاملا پزشکی هستند ، کلمات بطور مختصر تعریف شده اند . در این مجموعه که تقریبا شامل هزار واژه می باشد . سعی شده است که علاوه بر تعریف ، توضیح و توضیح مختری نیز در مورد هرواژه داده شود . برای مواد غذائی مختلف مقادیرمواد تشکیل دهندۀ آن ذکر شده است و در مواردی توصیه هائی در مورد مصرف مواد غذائی نیز صورت گرفته است .

و امید است که این مجموعه اطلاعات عمومی را در مورد علم تغذیه و علوم وابسته به آن بالا ببرد و علاقه و توجه افراد به این اثر مؤلف را تشویق نماید تا اثرات مشابهی را نیز بطور کاملتر و مفیدتر تدوین نماید .

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

همچنین ببینید

دانلود کتاب تغذیه و درمان طبیعی ـ دانلود کتاب تغذیه و درمان طبیعی با لینک مستقیم

مقدمه انسان در پیشگاه خداوند متعال ، عزیز و گرامی است و در میان تمام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *