خانه / کتاب / ادبیات / دانلود کتاب فهرست مقاله های فارسی مربوط به فرهنگ نویسی ـ دانلود کتاب مقاله های فارسی مربوط به فرهنگ نویسی بالینک مستقیم

دانلود کتاب فهرست مقاله های فارسی مربوط به فرهنگ نویسی ـ دانلود کتاب مقاله های فارسی مربوط به فرهنگ نویسی بالینک مستقیم

یاداشت

فکر اولیه تألیف این مجموعه از دوست گرامی ، آقای احمد خندان ، بود که با استفاده از فهرست مقالات فارسی ، حدود 150 مدخل از این مجموعه را فراهم آورده بود و ، درمورد نحوۀ گردآوری اطلاعات راهنمایی های ارزنده ای کرد اما دامنۀ کار بسیار گسترده تر از آن بود که تصور می شود . برای اطمینان از مرتبط بودن مقاله ها با موضوع کار و نیز یافتن اطلاعاتی نظیر تاریخ انتشار ، شماره صفحات ، صورت درست عنوان مقاله  تقریبأ در عموم موارد ناچار به رجوع به اصل مرجع شدم ـ مراجعی که در مراکز متعدد بصورت پراکنده وجود داشت همین امر را به درازا کشاند ، خاصه آنکه بصورت کاری حاشیه ای در کنار سایر کارها پیش می رفت آنچه در پیش رو دارید حاصل چند ساعت جستجو در کتابخانه هاست .

نیت اصلی به دست دادن فهرستی از نوشته های مربوط به حوزۀ فرهنگ نگاری بوده است ؛ از این رو ، کتاب های خارج از این حبطه را ، هر چند عنوان آن ها « فرهنگ » بوده ، در بر نگرفته است . مثلا مقالات متعددی که در مورد غلط ننویسیم فرهنگ دشوار های زبان فارسی ،نشر یافت یا مبحث های مربوط به فرهنگ ادبیات جهان یا فرهنگ جبهه در این فهرست درج نشده اند.

مواد عمدۀ این مجموعه بر گرفته از مقالات فارسی ایرج افشار و عمدتأ از مجلۀ نمایه است . اما، همان طور که گفته شد ، در بیشتر موارد به اصل اثر نیز مراجعه شده است . ضمن آنکه ، در جستجوی جداگانه ای ، وارسی دوره های کامل برخی نشریات لازم آمده است . از جمله این نشریات می توان به سخن ، راهنمای کتاب ، آینده ، یغما ، ارغوان ، نشر دانش ، مجله زبان شناسی ، آینۀ پژوهش ، مترجم ، آدینه ، کلک ، چیستا ، کیهان فرهنگی اشاره کرد .

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

همچنین ببینید

دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی ـ دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی با لینک مستقیم

دهها سال است که زبان شناسان ، زبان های چون انگلیسی را از هر نظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *