خانه / کتاب / ادبیات / دانلود کتاب فرهنگ جامع ترکی استانبولی به فارسی_دانلود کتاب فرهنگ جامع ترکی استانبولی به فارسی

دانلود کتاب فرهنگ جامع ترکی استانبولی به فارسی_دانلود کتاب فرهنگ جامع ترکی استانبولی به فارسی

تا به امروز در ایران ، هیچ فرهنگ جامعی در زمینه زبان ترکی استانبولی نشده است و تنها فرهنگ منتشرء شده نیز ناقص، دارای اغلاط چاپی فراوان و فاقد لغات جدید و فنی بود . ضرورت انتشار چنین فرهنگ ما را برآن داشت تا این اثر را تقدیم حضور علاقه مندان و دانش پژوهان بنمائیم …باشد که مورد قبول درگاه اساتید فن گردد.تا حدتوان سعی بر این شده که فرهنگ مذکور فاقد هر گونه اشتباه چاپی باشد و همکاران عزیز ما در سازمان چاپ[استانبولی ]و حروفجینی «سایه نما سیستم » نهایت تلاش را در این امر مذبول داشته اند. با این حال ، از تمامی خوانندگان خواهانیم چنانکه به نکته برخورد و یا اینکه لغتی را از قلم افتاده دیدند ، از طریق نامه با ما مطرح سازند تا در تا در چاپ های بعدی برطرف نمائیم.

در اآغاز کار ، تصمیم بر آن داشتیم تا «فرهنگ جامع فارسی به ترکی استانبولی » تالیف همین مؤلف را نیز همزمان با انتشار این فرهنگ تقدیم حضور علاقمندان و زبان شناسان نمائم ؛ ولی متأسفانه بنا به برخی از مشکلات ، انتشار آن را به بعد از چاپ این اثر موکول نمودیم . امید آن داریم که هرچه سریع تر ، آن را نیز تقدیم حضور شما عزیزان نمائیم .

ملاک تدوین این فرهنگ ، روش قیاسی ـ ترتیبی بوده و با بهره جویی از روش اختصارات ، نوع کلمه هم به روشنی مشخص شده است . در مورد کلمات هم مخرج و ریشه ای نیز تا حد توان سعی براین گردیده که با آوردن عین کلمه و مثال های متداول ، مراجعه کننده به سهولت لغت مورد نیاز را استخراج و مورد استفاده قرار دهد .

خلاصه تا آنجایی که در توان بود ، تمام تلاش های خویش را به کار گرفته ایم تا فرهنگ جامع و بی نقصی را تقدیم حضور علاقه مندان بنمائم.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

همچنین ببینید

دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی ـ دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی با لینک مستقیم

دهها سال است که زبان شناسان ، زبان های چون انگلیسی را از هر نظر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *