خانه / کتاب / آشپزی / دانلود کتاب طب ایرانی و تغذیه ـ دانلود کتاب طب ایرانی و تغذیه با لینک مستقیم

دانلود کتاب طب ایرانی و تغذیه ـ دانلود کتاب طب ایرانی و تغذیه با لینک مستقیم

اهمیتی که طب اصیل ایرانی به تغذیه و غذا خوردن اصولی می دهد ، در هیچ یک از مکاتب طبی دنیا به چشم نمی خورد .

حکیمان ایران زمین معتقد بودند : اگر طبیب درمان بیمار خود را از اصلاح غذای او آغاز نکند ، گوی بر کشتن وی جرأت یافته است . و این جمله بسیار هشدار دهنده و تمام کننده است .

نظر معصومین نیز اهمیت بی اندازه ی تغذیه را به ما گوشزد می کند . رسول خدا فرموده اند : « معده خانه ی تمام دردها و بیماری هاست .» قرآن کریم می فرماید : « انظر الی طعامک » که این « انظر » تفاسیر متعددی دارد . از جمله اینکه دقت در خوردن و آشامیدن یک « دستور » مهم اسلامی و دینی است . در این کتاب سعی بر آن داریم تا با استفاده از تجربه ی بیست سالگی پزشکان و پژوهشگران مؤسسه ی تحقیقات حجامت ایران در حوزه های طب سنتی ، طب اسلامی ، احادیث و روایات معصومین (ع) و دیدگاه های حکیمان نامدار طب ایرانی نظیر بوعلی سینا ، زکریای رازی ، عقیل خراسانی ، جرجانی و بلاخره مقالات معتبر علم پزشکی مدرن ، یک الگوی صحیح غذایی ارائه دهیم و تغذیه ی درست و نادرست را معرفی نماییم .

پیشگیری بهداشت و درمان بیماری های جسم و روح روان انسانها میسر نخواهد شد تا زمانی که تغذیه و خوردن و آشامیدن آنان کامل و صحیح نباشد . پس اهمیت این بحث و کتاب بیشتر از آن چیزای است که بتوان تصور کرد و در آخر به نظر می رسد حتی شخصیت ، شعور و معرفت انسان ها نیز وابستگی بی اندازه ای به نوع تغذیه ی آنان دارد و این ضرب المثل عامیانه برای مؤلف و سایر کارشناسان  تغذیه طب سنتی و طب اسلامی کاملا پذیرفته شده است که : « به من بگو چگونه می خوری و غذای تو چیست تا بگویم کیستی و چه کاره ای …»

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

همچنین ببینید

دانلود کتاب تغذیه و درمان طبیعی ـ دانلود کتاب تغذیه و درمان طبیعی با لینک مستقیم

مقدمه انسان در پیشگاه خداوند متعال ، عزیز و گرامی است و در میان تمام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *