خانه / کتاب / آشپزی / دانلود کتاب شربت ها از دیدگاه طب ایرانی ـ دانلود کتاب شربت ها از دیدگاه طب ایرانی با لینک مستقیم

دانلود کتاب شربت ها از دیدگاه طب ایرانی ـ دانلود کتاب شربت ها از دیدگاه طب ایرانی با لینک مستقیم

پیشگفتار

طب ایرانی کهن کشورمان در زمینه های مختلف دارای تجربیات گرانبهایی است که همیشه محققین این رشته را از مراجع به خود راضی باز گردانده است . هیچ رشته طبی نیست که دانشمندان ایرانی و مسلمان در آن دستی نداشته باشند و در اکثر موارد به قله های آن علم هر چند دور از دسترس بوده دست یافته و بر بلندی آن بسی افزوده اند . دنیای امروز که در مادیات غوطه میخورد و مکتب لذت پرستی را برای زندگی دنیای خویش برگزیده نیز اگر به دریای پر راز و مرز دانش طب ایرانی وارد شود بی بهره باز نخواهد گشت . هدف دانشمندان ، دنیا برای دنیا نبوده بلکه آفرینندگان این علوم با نگرشی در افق های دور دنیا را برای آخرت برگزیده و طول عمر و سلامتی اگر خواسته اند و دانش آن را یافته اند مرادشان فراهم نمودن توشۀ بیشتر از عمر طولانی و سالم تر بوده است . تلاش آن فرزانگان ، دریایی سرشار از گنجینه های مختلف علوم طبی را برای ما و آیندگان به میراث گذاشته است .

اگر دنیا را برای دنیا می خواهیم و اگر سلامتی در دنیا را برای آخرت می خواهیم طب سنتی ما را بهره مند و چشمه جوشان دانش تشنگان را سیراب خواهد کرد . خدا محوری و تقوی مهمترین دست آویز و عروه الوثق دانشمندان به نام طب و پزشکی ایران اسلامی بوده و هست .

داروها در شکل ها و اندازه ها و کیفیت های گوناگون بسیار حکیمانه و دقیق ساخته شده و زمان و میزان مصرف و اثرات اصلی و جانبی آن تعیین شده و در اختیار مردم قرار می گیرد . کمتر بیماریی است که در طب ایرانی مورد تحقیق قرار نگرفته و به روش درمان آن پی نبرده باشد .

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

همچنین ببینید

دانلود کتاب تغذیه و روغن های خوراکی ـ دانلود کتاب تغذیه و روغن های خوراکی با لینک مستقیم

پیش گفتار روغن ها به عنوان یکی از اقلام مهم و مورد مصرف مردم در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *