خانه / کتاب / ادبیات / دانلود کتاب حبسیه سرایی در ادب عربی ـ دانلود کتاب حبسیه سرایی در ادب عربی با لینک مستقیم

دانلود کتاب حبسیه سرایی در ادب عربی ـ دانلود کتاب حبسیه سرایی در ادب عربی با لینک مستقیم

مقدمه

کتاب حاضر که موضوعات و ویژگی های فنی حبسیات عربی را از عصر جاهلی تا دوران معاصر مورد بحث و بررسی قرار می دهد ـ حاصل چهار سال کار سراسر زحمت و تقریبا بی وقفه است که زیر نظراستاد دانشمند ، جناب آقای دکتر محمد فاضلی به انجام رسیده است . البته حق ایشان در این تحقیق منحصر به نظارت و راهنمایی نیست ، زیرا نه تنها موضوع ، پیشنهاد این بزرگوار بوده است ، بلکه علاوه بر آن ، نگارنده سهم بزرگی از تربیت علمی خویش را وامدار ایشان است ، از این رو زبان قادر به بیان حق ایشان نیست .

حبسیات یا ادبیات زندان ، ناله های درد آلود و فریادهای تضرع آمیز جان های فرهیخته ای است که به دلایل مختلف سیاسی ، اجتماعی و اعتقادی به دست هم نوعان خود از بار و دیار جدا شده اند و در میان دیوارهای زندانها ، با خواری و ذلت از ابتدایی ترین حقوق انسانی محروم گشته اند ، به همین سبب سر چشمۀ این نوع ادب را باید در احساسات صادقانۀ بشری جستجو کرد . این ویژگی ، نه تنها به ادبیات زندان جذابیتی خاص بخشیده است ، بلکه آن را فراتر از زمان و مکان ، در قلب ادبیات زنده و ارزشمند انسانی قرار داده است ، ویژگی که نگارنده را بر مرکب شوق نشاند و این وادی پر فراز و نشیب کشاند .

مباحث اصلی در این تحقیق ، حول چهار محور اساسی دور می زند که هریک ، خود فصلی از کتاب را تشکیل می دهد : محور اول ، وضع زندانها در کشورهای عربی است ، چرا که حبسیات محصول همین محیط است و بدیهی است که محیط نقشی به سزا در تکوین حالت روحی ، فکری و حتی جسمی انسان دارد ، بنابراین بدون شناختن اوضاع و احوال زندانها ، سخن گفتن از محصول آنها ابتر می نماید.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

همچنین ببینید

دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی ـ دانلود کتاب نوای گفتاری در فارسی با لینک مستقیم

دهها سال است که زبان شناسان ، زبان های چون انگلیسی را از هر نظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *