خانه / کتاب / آشپزی / دانلود کتاب اسرار خوراکیها ـ دانلود کتاب اسرار خوراکیها با لینک مستقیم

دانلود کتاب اسرار خوراکیها ـ دانلود کتاب اسرار خوراکیها با لینک مستقیم

روز به روز که علم غذاشناسی پیشرفت می کند صحیح بودن اصول غذائی ایرانیان قدیم و اجداد ما ثابت میشود .

در حال حاظر طرز تغذیۀ ها ایرانیان از کشورهای اروپائی بهتر است و پیشرفت های علمی این امر را بهتر ثابت مینماید چنانچه ما ایرانیان کمتر از خارجیان گوشت میخوریم خوردن خرچنگ ها و صدفها و حلزون ها و رطپل های دریائی بین ما معمول نیست .

خوردن سبزی و پیاز خام آنطور که نزد ما معمول نشده است و فقط آنها با غذا معمولا یک سالاد میخورند که خوشبختانه اکنون در کشور ما هم معمول شده است .

این روش غذائی را ما از اجداد خود بارت برده ایم چنانچه یکی مورخین بزرگ یونان در شرح حال داریوش کبیر مینویسد . شاهنشاه و لشکریان او غذائی سادهدارند و با هر لقمه از غذای خود کمی شاهی میل مینمایند و همگی سالم میباشند و جای بسی تعجب است که با این غذای ساده بسیار شجاع و قوی هستند .

اخیرا در اروپا در اثر توصیۀ غذاشناسان مردم بجای دسر کمی پنیر میخورند و این کاری است که از قدیم در ایران معمول بوده است و خوردن لقمه ای نان و پنیر بعد از غذا هنوز دیده میشود .

یکی دیگر از محاسن تغذیۀ ما ایرانیان ترشی زدن به غذا یا میوه های ترشی بود . معمولا به خورش های خود آلو ـ آلوچه ـ گوجه ـ لیموعمانی ـ سماق ـ انار ترش ـ ناردان ـ آبفوره ـ گرد غوره و غیره میزدیم که متأسفانه اکنون روزبروز کمتر شده و جای خود را به جوهر لیمو ـ گرد لیموهای مصنوعی و سرکه داده است .

اروپائیان لیموعمانی که یک محصول بسیار مفید است ندارند و سماق را نمیشناسند و نمیدانند که می توان ازغوره و آبفوره در ترشی زدن به غذا استفاده کرد.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای دسترسی به این قسمت وارد سایت شوید یا اگر عضو نیسید از این قسمت عضو شوید Register

 

همچنین ببینید

دانلود کتاب تغذیه و روغن های خوراکی ـ دانلود کتاب تغذیه و روغن های خوراکی با لینک مستقیم

پیش گفتار روغن ها به عنوان یکی از اقلام مهم و مورد مصرف مردم در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *