خانه / سرگرمی / سبک زندگی / مسیر زندگیتان را مشخص کنید – جهت حرکت خود را به طرف هدف مشخص کنید

مسیر زندگیتان را مشخص کنید – جهت حرکت خود را به طرف هدف مشخص کنید

مسیر زندگیتان را مشخص کنید

آرزوهای خود را از افکار بیرون بکشید و آن ها را به صورت اهداف نوشته شده مشخص و آشکار متبلور کنید. شاید بزرگترین کشف تاریخ بشر این است که ” شما همانی خواهید شد که اکثر اوقات درباره آن فکر می کنید ” دو عاملی که پیش از هر چیز دیگر مشخص می کند برای شما در زندگی چه اتفاقی خواهد افتاد این است که اکثر اوقات زندگی خود درباره چه فکر می کنید و چگونه فکر می کنید . افراد موفق اکثر اوقات درباره اهدافشان فکر می کنند . در نتیجه دائما به طرف اهدافششان در حرکت هستند ، و اهدافشان نیز پیوسته به طرف آن ها حرکت می کنند . درباره هر چیزی بیشتر فکر کنی آن چیز در زندگیت رشد می کند و افزایش می یابد . اگر درباره اهدافت فکر کنی ، صحبت کنی، تجسم و پیش بینی کنی خیلی بیش تر از افراد معمولی معمولا بیش تر اوقات درباره نگرانی ها و مشکلات کارشان صحبت می کنند.

در اینجــا یک فرمول هفت مرحله ای برای رسیدن به اهداف مورد نظر وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید و یک میلیونر شوید :

مرحله اول 

دقیقا تصمیم بگیرید که در هر مرحله زندگی خود چه می خواهید بویژه در زندگی مالی خود . اکثر مردم این کار را نمی کنند .

مرحله دوم

 اهدافتان را به وضوح و مشخص بنویسید. وقتی اهدافتان را می نویسید مشخص می شود که چه فاصله شگفت آوری بین مغز شما (افکار شما) و دست شما (عمل شما) وجود دارد .

مرحله سوم 

برای هر هدف مهلت یا سررسید مشخص کنید. اگر هدف به اندازه کافی بزرگ باشد ، مهلت های فرعی (زیر مهلت ها) را مشخص نمایید. برای خودتان هدف را مشخص کنید تا به طرف آن نشانه گیری را آغاز نمایید.

مرحله چهارم 

لیستی از آنچه درباره آن ها فکر می کنید و باید آن ها را انجام دهید تا به هدف خود برسید ، تهیه کنید . وقتی درباره امید های جدید فکر می کنید آن ها را به لیست خود اضافه نمایید تا کامل شود .

مرحله پنجم

 لیست خود را به صورت یک نقشه عملیاتی سازماندهی کنید . تعیین کنید که اول باید چه کارهایی انجام دهیدو بعدا چه کارهای دیگری و تعیین کنید کدامیک اهمیت بیشتری دارد و کدامیک اهمیت کم تر .

مرحله ششم

 فورا روی نقشه و طرح خود کار کنید. با کمال شگفتی ملاحظه خواهید کرد که چه اهداف و طرح های باشکوه و جالب زیــادی به علت امروز و فردا کردن و طفره رفتن و تاخیر ، هرگز به مرحله عمل و واقعیت نرسیده است .

مرحله هفتم 

که شاید مهم ترین مرحله باشد ، هر روز کاری کنید که حداقل شما را یک گام به مهمترین هدفتان نزدیک کند. این تعهد به عمل روزانه در هرچیزی که تصمیم به انجام آن دارید موفقیت زیادی برایتان به ارمغان خواهد آورد .

در اینجا یک تمرین برای شما داریم . یک ورقه کاغذ بردارید و کلیه ” اهداف ” را در بالای صفحه با تاریخ امروز بنویسید . سپس فهرستی از 10 هدف را که دوست دارید تا 12 ماه آینده به آن ها دست یابید ، تهیه کنید . اهدافتان را در زمان حال بنویسید و فکر کنید که یکسال گذشته و شما به تمام اهداف خود دست پیدا کرده اید . هر هدف را با کلمه ” I ” شروع کنید تا مشخص شود که به شخص شما مربوط می شود .

با تهیه فهرستی از 10 هدف برای خودتان و برای سال اینده ، شما خودتان را در گروهی منحصر به فرد جای داده اید که فقط 3% بزرگسالان را در جامعه ما تشکیل می دهد . این واقعیت تلخ که 97% بزرگسالان هرگز لیستی از اهداف خود در تمام زندگی خود تهیه نکرده اند.

وقتی فهرستی از 10 هدف زندگی خود را تهیه کردید ، لیست را مرور کنید و از خود این سوال را بپرسید : اگر موفق شوم ، کدام هدف ، بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگیم دارد ؟ “

مسیر زندگیتان را مشخص کنید

جوابتان به آن سوال هرچه باشد ، دور آن هدف دایره بکشید و آن  را هدف شماره یک بنامید ، که مهمترین هدف آینده می باشد ، مهلتی مشخص کنید ، نقشه ای بریزید ، روی نقشه تان کار کنید ، و هر روز بخشی از کار را انجام دهید تا شما را به هدفتان نزدیک کند .

از همین الآن ، تمام اوقات درباره آن هدف فکر و صحبت کنید . درباره تمام مراحل گوناگونی که شما می توانید هدف را به واقعیت تبدیل کنید فکر و گفتگو کنید .

این عمل موجب انگیزش خلاقیت و افزایش انرژی شما خواهد شد و گره های زیادی از پتانسیل و توانایی شما خواهد گشود.

تمرین عملی

همیشه قلم را روی کاغذ بگذارید و فکر کنید . بنشینید و  شروع کنید به نوشتن اهداف و روش و نقشه ای که برای رسیدن به آن ها دارید . این تمرین به تنهایی می تواند شما را یک میلیونر خود ساخته نماید .

فرد با هدف معین حتی روی ناهموارترین جاده پیش خواهد رفت ولی فرد بدون هدف حتی رو هموارترین جاده نیز پیشرفتی نخواهد داشت .

” توماس کارلایل “

دیگر مقالات !

آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید – به آرزوهای خوب بیندیشید و رویایی فکر کنید

مشکلات دوستی – تلاش برای مواجه نشدن با رفتارهای مخرب یک دوست خودخواه

همچنین ببینید

رئیس خودتان باشید – خودتان را خویش فرمای خود در نظر بگیرید و به خودتان احترام بگذارید

رئیس خودتان باشید از همین حالا ، 100 درصد مسئولیت هرچه که هستید و حتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *